Obrączki ślubne - Pierścionki zaręczynowe - z diamentem, szafirem, topazem : Jubiler Goldrun
Jak wybrać pierścionek złoty i obrączki?
Jak wybrać pierścionek złoty i obrączki?

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Rozważając zakup pierścionka zaręczynowego dla przyszłej narzeczonej należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego nie jest prostym wyborem. Należy pamiętać, że wybranka będzie nosiła go do końca życia, a pierścionek będzie stanowił pamiątkę tego wyjątkowego dnia. Powinien być też dopasowany do stylu naszej wybranki oraz rodzaju biżuterii jaką nosi na co dzień. Zaglądając do szkatułki przyszłej narzeczonej sprawdź czy obecne są wzory klasyczne ponadczasowe czy może awangardowe, nowoczesne.

Pierwszą kwestią przy wyborze pierścionka jest jego cena. Każdy mężczyzna powinien pamiętać, że najważniejsze jest uczucie, a nie kwota która została przeznaczona na zakup biżuterii. W naszej ofercie znajdą Państwo pierścionki zaręczynowe na każdą kieszeń. Oferujemy pierścionki w różnych przedziałach cenowych, od delikatnych tańszych modeli do droższych bardziej pokaźnych. Gwarantujemy pomoc w wyborze pierścionka do przeznaczonej na niego kwoty.

Kiedy wyznaczona zostanie cena pierścionka oraz przeznaczony na niego budżet można przejść do kolejnego kroku jakim jest wybór cech pierścionka zaręczynowego.

Rozmiar pierścionka zaręczynowego

Najważniejszą w tej kwestii cechą jest rozmiar pierścionka. Pamiętajmy że pierścionek powinien być założony na serdeczny palec prawej ręki. Nie łatwym zadaniem jest zdobycie prawidłowego rozmiaru naszej wybranki, dlatego możemy poprosić o pomoc rodzinę, znajomych lub samodzielnie w tajemnicy zabrać noszony pierścionek i zmierzyć jego rozmiar. Jeśli jednak rozmiar okaże się nieprawidłowy i pierścionek będzie za ciasny lub za luźny wykonamy sprawną i profesjonalną korektę i dopasujemy prawidłowy rozmiar.

Próba złota

Kolejną cechą pierścionka jest wybór próby złota. Próba biżuterii informuje, jaką zawartość czystego złota zawiera gram stopu, z którego ją wykonano. Najbardziej polecana jest próbą złota 585 gdyż jest ona wykorzystywana w produkcji złotej biżuterii i głównie z niej wykonujemy pierścionki zaręczynowe. Zawiera ona najlepiej zrównoważony stosunek czystego kruszcu szlachetnego do dodatków stopowych, które pomagają osiągnąć odpowiednią twardość.

Kolorystyka

Wybierając próbę 585 stajemy przed kolejnym wyborem jakim jest kolorystyka pierścionka. Możemy wykonać go w żółtym złociebiałym złocie, z połączenia białego i żółtego złota czy w bardzo popularnym ostatnimi czasy różowym złocie. Pamiętaj o dopasowaniu kolorystyki pierścionka do noszonej przez ukochaną biżuterii. Jeżeli w jej stylizacjach dominuje srebro wybierz pierścionek z białego złota. Jeżeli woli klasyczne żółte złoto wybierz pierścionek z żółtego złota lub postaw na pierścionek z dwukolorowego połączenia żółtego i białego złota.

Kamień

Ostatnia ale równie ważna decyzja to kamień jaki oprawimy w pierścionku. Od dziesiątek lat jest to brylant. Jest najtwardszym z naturalnie występujących na ziemi minerałów. Dzięki swojej twardości jest całkowicie odporny na zarysowania i matowienie dlatego zawsze będzie lśnił na dłoni Twojej wybranki. Możesz również wziąć pod uwagę oprawę innych kolorowych kamieni szlachetnych takich jak: szafir, rubin, szmaragd. Są one równie trwałymi kamieniami a nadadzą pierścionkowi oryginalny wygląd. W naszej ofercie znajdują się również pierścionki z białym szafirem – biały szafir do złudzenia przypominający brylant. Ze względu na trwałość biżuterii zaręczynowej odradzamy zakup kamieni półszlachetnych takich jak cyrkonia.

» Pamiętaj aby przy każdej formie zakupu zachować ostrożność i zachować wyjątkowy dzień w tajemnicy przed swoją wybranką. Możesz wybrać się do jednego z naszych salonów lub złożyć zamówienie on-line. Mamy nadzieję że nasze wskazówki pomogą Ci w wyborze odpowiedniego pierścionka dla przyszłej narzeczonej. W razie pytań nasze doświadczone grono pracowników służy pomocą. «

Obrączki ślubne - od czego zacząć?

Obrączka – symbol miłości i wierności. Ich kolista forma symbolizuje wieczność, gdyż nie ma ona początku ani końca. Noszona jest często przez całe życie, dlatego tak ważny jest jej wybór. Przed zakupem obrączek, należy zaznajomić się z kilkoma ważnymi informacjami, które ułatwią ich wybór.

Pierwszą kwestią przy wyborze obrączek jest ich cena. W wirze ślubnych przygotowań nie trudno o wydatki, lecz należy pamiętać, że obrączki kupujemy na całe życie. W naszej ofercie znajdą Państwo obrączki w niższych oraz wyższych cenach. Większość osób zwraca uwagę na wygląd estetyczny obrączek, jednakże przy ich wyborze znacznie ważniejsza jest ich trwałość oraz praktyczność. W ofercie Goldrun znajdą Państwo ok 2500 modeli. Zaczynają od klasycznych kończąc po wypalanych laserowo.

 

Kiedy określony zostanie budżet jaki przeznaczą Państwo na obrączki, można przejść do kolejnego kroku jakim jest wybór cech obrączek ślubnych

Rozmiar obrączek

Najważniejszą w tej kwestii cechą jest dobrze dopasowany rozmiar obrączek. Pamiętajmy że obrączkę nosimy na serdecznym palcu prawej ręki. Odpowiedni rozmiar obrączek wpływa na komfort w noszeniu. Szczególnie ważne jest odpowiednie dopasowanie u mężczyzn, gdyż nie mają oni do czynienia w życiu codziennym w noszeniu biżuterii na palcu. Obrączka nie może być za ciasna, ani za luźna. Najlepszym sposobem na zmierzenie rozmiarów są miary jubilerskie. W każdym z naszych salonów dostępne są miary jubilerskie którymi nasi wyszkoleni pracownicy zmierzą Państwu rozmiar palca oraz doradzą jaki powinien zostać wybrany. Jeżeli zamawiamy przez Internet należy zmierzyć u Jubilera w ten sam sposób. Odradzamy samodzielne wykonywanie pomiarów w domu. Podczas mierzenia rozmiaru obrączek warto zwrócić uwagę na kilka czynników, temperatura, ciśnienie atmosferyczne, stres.
Bez obaw jeśli okaże się, że przed ślubem obrączka jest za luźna lub za ciasna. W większości naszych modeli możemy przeprowadzić korektę rozmiaru. Należy jednak pamiętać, że wszelkie korekty są usługami odpłatnymi.

Próba złota 585 czy złoto 333?

Kolejną ważną cechą przy wyborze obrączek jest próba złota z której zostaną wykonane. Próba biżuterii informuje, jaką zawartość czystego złota zawiera gram stopu, z którego ją wykonano. Najbardziej polecaną próbą złota jest 585 gdyż jest ona wykorzystywana w produkcji złotej biżuterii i głównie z niej wykonujemy obrączki. Zaletą biżuterii wykonanej w próbie 585 jest optymalne wyważenie ceny w stosunku do wartości i jakości. Złoto próby 585 nie traci koloru jak przy próbie 333, a jednocześnie jest równie twarde i nie poddaje się tak łatwo zarysowaniom czy też odkształceniom. Wprawdzie cena próby 333 jest dość kusząca, ale niestety gorzej tu z jakością i odpornością na przetarcia. Już po kilku miesiącach użytkowania może ciemnieć, czego nie doświadczymy przy próbie 585.

Środek klasyczny czy soczewka?

Przy dopasowaniu rozmiaru warto zwrócić uwagę na wnętrze obrączki . Obrączki mogą posiadać wnętrze klasyczne lub soczewkowe. Obrączki z soczewką, inaczej - środki półokrągłe, są polecane ze względu na komfort noszenia, nie uciskają i zapobiegają odmoczeniom. Jest to szczególnie ważne dla osób, którym puchną dłonie i palce - soczewka daje większą tolerancję rozmiaru. Szczególnie polecamy je przy szerokości obrączek od 6mm, jednak przy mniejszych szerokościach również warto je wybrać. Obrączkę o wnętrzu soczewkowym o wiele łatwiej się zakłada i zdejmuje niż o wnętrzu klasycznym.

Szerokość obrączek

Nie ma reguły na wybór szerokości obrączki. Równie często wybierane są szerokości 3mm jak i 8mm. Optymalną szerokością jest 5 mm. Zdarza się że Panie wybierają węższą obrączkę, a Panowie szerszą aby wielkość była proporcjonalna do dłoni. Różne szerokości obrączek to dla nas nie problem. Wykonujemy komplety obrączek o różnych szerokościach. Sprawdź jaką funkcję pełni soczewka w obrączce.

Obrączki tytanowe

Oprócz obrączek złotych mogą zamówić Państwo obrączki tytanowe. Tytan jest szarym, srebrzystym metalem o pięknym odcieniu. Jego charakterystyczną cechą jest wyjątkowa lekkość, ok. 4 razy lżejszy od złota oraz wysoka twardość. Ten wyjątkowy metal jest odporny na wszelkiego rodzaju chemikalia oraz ścieranie. Ze względu na całkowitą neutralność może być noszony przez alergików nie powodując reakcji alergicznej. Obrączki tytanowe.

Kolorystyka obrączek

Wybierając próbę złota 585 stajemy przed kolejnym wyborem jakim jest kolorystyka obrączek. Posiadamy szeroki asortyment obrączek zarówno jednokolorowych ( żółte / białe / różowe złoto) jak również dwu i trzy kolorowych. Niezależnie od modelu i kolorystyki mają Państwo możliwość dokonania korekty rozmiaru, co jest bardzo dużym atutem. Przy wyborze obrączek z białego złota, bądź zawierającego jego elementy warto wiedzieć, że ma on kolor jasno żółtawy, dzięki czemu stop nie powoduje alergii. Nie jest pokryty warstwą rodu, który się ściera i po pewnym czasie traci blask. Obrączki które sprzedajemy nie są rodowane, a zabieg ten jest dodatkowo płatny. Wybierając próbę złota 333 wykonujemy obrączki w całości z żółtego złota, a białe elementy to żółte złoto rodowane.

 

Obrączki z kamieniem czy bez?

Oprawa kamienia nadaje obrączce kobiecy wygląd i wyróżniaj obrączkę damską od obrączki partnera. Jeżeli decydujemy się na obrączki z oprawą kamienia mamy do wyboru oprawę cyrkonii lub brylantu. Cyrkonia jak każdy kamień syntetyczny z czasem ulegnie zmatowieniu. Brylant jako naturalny kamień, zawsze zachowa swój blask i nie porysuje się. Z czasem istnieje możliwość wymiany cyrkonii na naturalny kamień w tej samej wielkości.

 

Obrączki polerowane czy matowe

Wykończenie obrączek również jest bardzo ważne. Obrączki możemy całościowo wypolerować, nałożyć mat (posiadamy kilka rodzajów matu) lub połączyć polerowanie z z matowieniem. Pamiętajmy że wszystko ulega zużywaniu i z czasem każda obrączka porysuje się, niezależnie od tego, czy jest ona matowa czy wypolerowana: mat stanie się bardziej błyszczący, a obrączka wypolerowana ulegnie zmatowieniu.

 

Obrączki bezszwowe

Najważniejszą cechą obrączek wykonywanych metodą bezszwową jest wytrzymałość. Na tę cechę wpływa nie tylko jakość materiału z którego wykonujemy biżuterię ale także sposób produkcji. Gwarantujemy biżuterię najwyższej jakości, dlatego tworzymy obrączki metodą bezszwową.
Oznacza to, że wybierając nasze obrączki nie ma lutowania w łączeniu obwodu. Obrączki od samego początku posiadają formą pierścienia.
Często zdarza się że podczas użytkowania obrączek lutowanych, szew pęka w miejscu lutowania. Kupując nasze obrączki nie doświadczycie Państwo tej sytuacji.

www.apart.pl www.yes.pl www.wkruk.pl www.glamira.pl www.classicatouch.pl www.jubilerskorpion.pl www.marko.pl www.jubitom.pl www.luva.pl www.auroria.pl www.sezam.pl www.wec.com.pl www.schubert.pl www.aclari.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl