Diamenty z Morganitem

 • promocja

Morganit
- najpiękniejszy i najbardziej kobiecy kamień szlachetny. Ze względu na swoją barwę uwielbiany przez Panie. Uznany za jeden z najdroższych kamieni na świecie. Symbol miłości i przeznaczenia. Morganit należy do beryli czyli tej samej grupy kamieni szlachetnych co szmaragd i akwamaryn. Odkryto go po raz pierwszy w Kalifornii w roku 1911.

WŁAŚCIWOŚCI MORGANITU

 • Grupa: kamień szlachetny z rodziny Beryli
 • Barwa: delikatnie różowy do liliowego, łososiowy
 • Wzór chemiczny: Al2Be3(Si6O18) (krzemian glinu i berylu)
 • Połysk: szklisty
 • Układ krystalograficzny: (heksagonalny) sześcioboczne słupki
 • Twardość w skali Mohsa: 7,5-8; kruchy
 • Gęstość: 2,71-2,90 g/cm³
 • Łupliwość: niewyraźna
 • Przełam: nierówny, muszlowy
 • Pochodzenie: pegmatyty, utwory okruchowe
 • Występowanie: Madagaskar, Sri Lanka, Zimbabwe, Mozambik, Namibia, Brazylia, USA (Kalifornia, Utah), Rosja, Kazachstan, Włochy.

MORGANIT W PIERŚCIONKACH ZARĘCZYNOWYCH
 
Piękny kolor i cudowne właściwości morganitu sprawiają, że kamień ten wiązany jest z miłością i romansem. Ozdobiona nim biżuteria będzie zatem doskonałym prezentem dla ukochanej kobiety. Szczególnie niesamowicie prezentują się pierścionki zaręczynowe z morganitem. Jasnoróżowy morganit pięknie łączy się z białym i różowym złotem – wygląda wtedy niezwykle kobieco i romantycznie. Można także zestawiać go z innymi kamieniami szlachetnymi, najlepiej z białym brylantem. Warto wiedzieć, że w przypadku tego minerału im większy kamień, tym intensywniejszy jego kolor, dlatego szczególnie luksusowo prezentują się pierścionki w których to właśnie duży morganit odgrywa główną rolę. 

MORGANIT SYMBOLIKA I PRZEZNACZENIE

Nazwany „anielskim kamieniem” morganit uważany jest za kamień zmniejszający stres i kojący nerwy. Często wykorzystywany podczas medytacji. Kamień ten nie ma długiej historii, gdyż został odkryty w 1910 roku w Kalifornii i nazwany imieniem słynnego finansisty i kolekcjonera minerałów Johna Pierponta Morgana. Znaki zodiaku do który przypisany jest ten niesamowity różowy kamień to Waga, Wodnik i Byk. 

PIĘKNO MORGANITU

Wielkość, kolor i czystość to najważniejsze cechy służące ocenie jakości morganitu.
Im większy kamień wybierzemy, tym jego kolor będzie ciemniejszy i głębszy. Jeśli chodzi o czystość, morganit jest wyjątkiem pośród kamieni szlachetnych i najczęściej nie zawiera żadnych inkluzji. Na świecie nie ma zbyt wielu złóż morganitu, co jest odzwierciedlone przez jego cenę. Należy on do najdroższych kamieni na świecie. Dzięki jego fizycznym właściwościom istnieje możliwość wytworzenia oszlifowanych morganitów. Zazwyczaj są to szlify okrągłe lub owalne.

Jak w przypadku każdej złotej biżuterii z kamieniem naturalnym niezwykle ważna jest odpowiednia pielęgnacja i dbałość o biżuterię. Zawsze zdejmuj biżuterię na czas wykonywania czynności, które mogą nieść większe niż normalne ryzyko uszkodzenia biżuterii. Pamiętaj, że środki chemiczne wykorzystywane do utrzymania czystości w domu czy też chlor stosowany powszechnie w basenach, mogą uszkodzić każdy cenny kamień. Nieużywane kamienie szlachetne najlepiej przechowywać w miękkich woreczkach lub pudełeczkach wyłożonych miękką tkaniną, najlepiej w osobnych przegródkach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl