Diamenty z Białym Szafirem

  • promocja

 


Biały szafir -
określa nowoczesność i blask. Jest bardzo twardym kamieniem szlachetnym. W skali Mohsa zajmuje drugie miejsce zaraz po diamencie. Dla jubilerów jest idealnym kamieniem do oprawiania go w biżuterii. Swój blask posiada już od matki natury, przez co nie jest konieczna ingerencja człowieka. Występuje naturalnie w skałach magmatowych nawet na Górnym Śląsku! Poznaj więcej tajemnic tego niezwykłego kamienia. 

BIAŁY SZAFIR W PIERŚCIONKACH ZARĘCZYNOWYCH

Jubiler Goldrun tworzy niesamowite pierścionki z żółtego lub białego złota próby 585 w połączeniu z tak cenionym i pożądanym Białym Szafirem. Choć leukoszafir bardzo trudno zdobyć, możesz dziś łatwo wejść w posiadanie pierścionka z tym kamieniem. Swą doskonałością blisko mu do diamentu. Rzadki, bezbarwny szafir w pierścionku zaręczynowym Twojej wybranki to nie tylko powód do dumy, to też prawdziwy talizman małżeńskiego powodzenia. Od niedawna Biały Szafir został uznany jako kolejny symbol miłości oraz idealny kamień na zaręczyny.

Kamień ten ze względu na swoje piękno i rzadkość występowania, wysoko ceni się w jubilerstwie. Wydobywa się go zaledwie w kilku miejscach na świecie: na Sri Lance w Wietnamie i Afryce. Proces jego tworzenia trwał miliony lat. Dopiero ogromne ciśnienie i wysoka temperatura powodują, że w granitowych skałach rodzi się tak rzadki i cenny szafir. Dlatego w jubilerstwie bezbarwny szafir stanowi tak wyjątkowy okaz.

JAK DBAĆ O BIŻUTERIĘ Z BIAŁYM SZAFIREM?

Zawsze zdejmuj biżuterię na czas wykonywania czynności, które mogą nieść większe niż normalne ryzyko uszkodzenia biżuterii. Pamiętaj, że środki chemiczne wykorzystywane do utrzymania czystości w domu czy też chlor stosowany powszechnie w basenach, mogą uszkodzić każdy cenny kamień.
Zakładaj biżuterię zawsze dopiero po zastosowaniu balsamów i perfum. Niestety kosmetyki stosowane na biżuterię mogą znacząco przyczynić się do utraty jej blasku i zmatowienia.

Nieużywane kamienie szlachetne najlepiej przechowywać w miękkich woreczkach lub pudełeczkach wyłożonych miękką tkaniną, najlepiej w osobnych przegródkach. Do właściwego dbania o biżuterię przydatna jest też wiedza, że twardsze kamienie mogą rysować miękkie kamienie więc noszone jednocześnie lub przechowywane obok siebie mogą wzajemnie się niszczyć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl