Obrączki ślubne - Pierścionki zaręczynowe - z diamentem, szafirem, topazem : Jubiler Goldrun
Soczewka w obrączce – jaką pełni funkcję?
Soczewka w obrączce – jaką pełni funkcję?

Stojąc przed wyborem obrączek musimy podjąć wiele decyzji związanych z zakupem tej ślubnej biżuterii, m.in. dotyczących koloru złota, grawera, a także tego, czy nasze obrączki będą z soczewką czy bez.

Soczewka w obrączce

Obrączki ślubne z soczewką, zwane również obrączkami soczewkowymi lub klimatyzowanymi, to obrączki które wewnątrz mają wypukły kształt. Sprawia to, że obrączka mniejszą powierzchnią przylega do palca, co znacząco wpływa na zwiększenie komfortu ich noszenia.
Ze względu na mniejszą powierzchnię styku obrączki z palcem (w porównaniu do obrączek bez soczewki) nie uciskają one palca a także zmniejszają ryzyko odparzeń, które może wystąpić np. w czasie upałów lub wzmożonego wysiłku fizycznego. Kolejną zaletą tego typu obrączek jest ich większa wygoda zakładania i ściągania.

Dlaczego stosujemy soczewkę w obrączce?

W porównaniu do obrączek klasycznych, czyli o płaskim profilu wewnętrznym, obrączkę taką łatwiej wsuniemy na palec i też łatwiej ją z niego ściągniemy. Brak soczewkowego profilu nie oznacza, że obrączka ślubna jest gorsza. Po prostu w niektórych przypadkach komfort jej noszenia jest niższy. Wybierając obrączki Goldrun możesz dopasować grubość soczewki do swoich potrzeb. Wybierz idealną soczewkę o grubości 1,1 ; 1,3 lub 1,5.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl