Obrączki ślubne - Pierścionki zaręczynowe - z diamentem, szafirem, topazem : Jubiler Goldrun

Rocznice ślubu

Czy wiedziałeś, każda rocznica ślubu ma swoją nazwę? Potocznie nazywamy ją "godami", a szósta rocznica ślubu nazywana jest cukrową? Dlatego pierwsza, druga czy też dziesiąta rocznica ślubu powinna być wyjątkowym dniem dla małżonków. Rocznice ślubu mają nieprzypadkowe nazwy - każda z nich odnosi się do tego, jak trwałe jest małżeństwo i symbolizuje więź między małżonkami. Im większy staż tym szlachetniejsza nazwa przypisana jest rocznicy.

Jaką rocznicę ślubu obchodzimy?

Kiedy zbliża się kolejna rocznica ślubu zastanawiamy się, jaką rocznicę obchodzimy tym razem i co najlepiej sprezentować naszej drugiej połówce. Obecnie mamy 28 nazwanych rocznic ślubu zaczynając od pierwszej - papierowej po ostatnią - dębową.

Skąd wzięły się nazwy rocznic ślubu?

Rocznice ślubu mają swoje nazwy już od wieku - te pierwsze powstały w 1922r. Pierwsze osiem nazw wymyśliła Emily Post, amerykańska pisarka. Wszystkie wymyślone przez nią nazwy przyjęły się na całym świecie. Kolejne pojawiły się dopiero po 15 latach, kiedy to Związek Amerykańskich Jubilerów postanowił kontynuować pomysł Emily i uzupełnił brakujące (prawie wszystkie) nazwy.

Co kupić na rocznicę ślubu?

Często zadajemy sobie pytanie jaki prezent będzie odpowiedni na rocznicę ślubu. Nazwy rocznic nawiązują do symbolicznych prezentów tak jak papierowa, bawełniana czy porcelanowa. Czy właśnie z symbolika powinniśmy łączyć podarunek?

Jaki prezent dać żonie na rocznicę ślubu?

Srebrne gody są jedną z najbardziej świętowanych rocznic ślubu. Warto podarować swojej żonie prezent który przypomni jej o dniu ślubu. Na 25 rocznicę świetnie sprawdzi się srebrna biżuteria. Mogą to być kolczyki, pierścionek czy naszyjnik. Warto też zorganizować przyjęcie niespodziankę, aby wspólnie z najbliższą rodziną świętować Wasze 25-sto lecie wspólnego życia.

Co kupić mężowi na rocznicę ślubu?

Wydawać by się mogło, że męża znamy jak nikogo innego na świecie, a prezent dla tak bliskiej osoby nie będzie stanowił problemu. Miłość i oddanie warto okazywać na co dzień, ale jak podkreślić je w ten szczególny dzień, jakim jest rocznica ślubu? W roli prezentu na rocznicę ślubu świetnie sprawdzą się spinki do mankietów. Miniaturowy dodatek, ale potrafi wiele zmienić w stylizacji. Elegancki mężczyzna się bez nich nie obejdzie. Wybór dodatku jest naprawdę duży. Możemy wybrać klasyczne srebrne spinki, lub postawić na pozłacane z nietypowym wzorem. Wszystko zależy od stylu naszego ukochanego męża.

Co kupić rodzicom na rocznicę ślubu?

Staż małżeństwa podziwiany jest od wielu lat. Warto przy zakupie prezentu zainspirować się nazwą rocznicy. Porcelanowa, perłowa, rubinowa, złota, diamentowa… Wszystkie te określenia odnoszą się do nazw poszczególnych rocznic. Mogą one stanowić idealną bazę do wyjątkowego podarunku. Podążając za tym pomysłem – na 20 rocznicę, ofiarujmy piękną, ale również funkcjonalną, porcelanową zastawę, 30. perłowy naszyjnik dla mamy, a dla taty – spinki do mankietów z elegancką czarną perłą, 40. słodkości wykonane z rubinowej czekolady, 50 złotą biżuterię oraz dodatki do domu, a w 60. bogato zdobiony pierścionek z diamentem i stylowy, męski sygnet.

Nazwy rocznic ślubu

Pierwsza rocznica ślubu - Papierowa

Druga rocznica ślubu - Bawełniana

Trzecia rocznica ślubu - Skórzana

Czwarta rocznica ślubu - Kwiatowa lub owocowa

Piąta rocznica ślubu - Drewniana

Szósta rocznica ślubu - Cukrowa (albo żelazna)

Siódma rocznica ślubu - Wełniana (albo miedziana)

Ósma rocznica ślubu - Spiżowa (albo brązowa, blaszana)

Dziewiąta rocznica ślubu - Gliniana (albo generalska)

Dziesiąta rocznica ślubu - Cynowa (albo aluminiowa)

Jedenasta rocznica ślubu - Stalowa

Dwunasta rocznica ślubu - Płócienna, jedwabna albo lniana

Trzynasta rocznica ślubu - Koronkowa

Czternasta rocznica ślubu - Kości słoniowej

Piętnasta rocznica ślubu - Kryształowa (albo szklana)

Dwudziesta rocznica ślubu - Porcelanowa

Dwudziesta piąta rocznica ślubu - Srebrna

Trzydziesta rocznica ślubu - Perłowa

Trzydziesta piąta rocznica ślubu - Koralowa

Czterdziesta rocznica ślubu - Rubinowa

Czterdziesta piąta rocznica ślubu - Szafirowa

Pięćdziesiąta rocznica ślubu - Złota

Pięćdziesiąta piąta rocznica ślubu - Szmaragdowa (albo platynowa)

Sześćdziesiąta rocznica ślubu - Diamentowa

Sześćdziesiąta piąta rocznica ślubu - Żelazna

Siedemdziesiąta rocznica ślubu - Kamienna

Siedemdziesiąta piąta rocznica ślubu - Brylantowa

Osiemdziesiąta rocznica ślubu - Dębowa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl