Obrączki ślubne - Pierścionki zaręczynowe - z diamentem, szafirem, topazem : Jubiler Goldrun
Wszystko o zaręczynach
Wszystko o zaręczynach

Zaręczyny – uroczysta umowa zawarta między mężczyzną i kobietą, na mocy której przyrzekają sobie wzajemnie zawarcie małżeństwa, stając się narzeczonymi. Tradycja ta występuje w różnych kulturach i religiach. Dawniej w niektórych okresach historycznych funkcjonowały zaręczyny jednostronne, podczas których przyrzeczenie składała jedna osoba. Zaręczyny najczęściej połączone są z ofiarowaniem kobiecie przez mężczyznę pierścionka zaręczynowego, który w niektórych religiach powinien zostać wcześniej pobłogosławiony przez kapłana lub rodziców.

Tradycyjne zaręczyny

Jak już wiemy tradycja zaręczyn sięga nawet Starego Testamentu. Na przestrzeni lat forma zaręczyn zmieniła się. Nowoczesne trendy, oryginalność oraz pomysłowość zmienia się w zależności od otaczającego nas świata. Warto jednak pamiętać jak wyglądała tradycyjna forma zaręczyn z której niektóre pary korzystają po dzień dzisiejszy, będąc wiernymi tradycyjnym wzorcom. Tradycja zaręczyn mówi o proszeniu rodziców przyszłej panny młodej o rękę. Oświadczając się w ten sposób niezbędna jest obecność rodziców, rodzeństwa lub nawet dalszej części rodziny. Zwyczajowo, przy tej okazji mamie możesz wręczyć bukiet kolorowych kwiatów, a ojcu butelkę gustownego alkoholu. Ważne jest także poproszenie o błogosławieństwo związku oraz zgodę na planowany ślub.

Jaki powinien być pierścionek zaręczynowy?

To pytanie zadaje sobie wielu mężczyzn planujących poprosić o rękę. Mówi się że pierścionek zaręczynowy to wizytówka, każdej przyszłej panny młodej. Zatem musi być starannie wykonany ponieważ jego blask podziwiać będzie dużo bliskich naszej ukochanej osób. W dzisiejszych czasach często odbiega się od tradycji, która mówi że pierścionek zaręczynowy powinien być wykonany z żółtego złota w oprawie szlachetnych i drogocennych kamieni. W ofercie Jubilera Goldrun znajdują się modele nowoczesnych pierścionków zaręczynowych. Różnorodność modeli pozwoli dopasować ten wymarzony pierścionek zaręczynowy. Dzisiaj nie ma znaczenia czy będzie on wykonany z żółtego złota, białego, różowego czy nawet srebra. Idąc z biegiem czasu w oprawie znajdziemy nie tylko tradycyjny od wielu lat brylant ale także rubin, szafir, tanzanit oraz najmodniejszy od wielu sezonów topaz.

Czy oświadczyny to zaręczyny?

Czy wyjdziesz za mnie …„ wypowiedzenie tych słów dla mężczyzn oznacza że właśnie się zaręczyli czy może oświadczyli? Czy jest różnica między tymi synonimami? Często używamy tych dwóch słów, lecz na czym polega ich różnica?

Zaręczyny to zwyczajowa nazwa dla niewielkiego przyjęcia w gronie rodziny podczas którego para przyszłych nowożeńców dzieli się z bliskimi wiadomością o swoim narzeczeństwie.

Oświadczyny zaś to moment złożenia propozycji wspólnego życia – małżeństwa.

Co powiedzieć podczas oświadczyn ? Jakiego sformułowania użyć?

Podczas tego wyjątkowego dnia warto powiedzieć coś więcej niż: “wyjdziesz za mnie?” lub „zostaniesz moją żoną?” chociaż te dwa sformułowania są najbardziej popularne oraz dopasowane do tego wyjątkowego wydarzenia. Najważniejsze, że nie ma oficjalnego zwrotu którego musimy użyć i tutaj warto dodać kilka wyjątkowych słów od siebie, płynących prosto z serca. Warto podkreślić jak ważna jest dla nas ta relacja oraz co zmieniła w naszym życiu. Ukochanej na pewno będzie bardzo miło, kiedy będzie mogła się poczuć wyjątkowa i doceniona.

Po pierwsze dobrze zastanów się co zawierać będzie Twoja wypowiedź. Czy chcesz wspomnieć dotychczas spędzone chwile i liczysz na jeszcze więcej spędzonych wspólnie. Czy chcesz budzić się i zasypiać przy niej do końca życia. Czy to właśnie ona zmieniła Twój świat i dlatego z nią chcesz się zestarzeć. Twoje słowa nie muszą być gotowym schematem. Nawet jeśli dodasz coś nieplanowanego ważne będzie że zaskoczysz ją swoją wypowiedzią i jeszcze bardziej podkreślisz magię tego wydarzenia.

Po drugie dopasuj słownictwo do codziennego wyrażania słów. Każda para ma swój własny „słowny świat”, są to wyrażenia oraz wyrazy które tworzą Wasz wspólny język. Warto właśnie z nich skorzystać. Nie wyuczaj się mowy na pamięć, bądź spontaniczny i naturalny.

Po trzecie zastanów się co powiesz po odpowiedzi ukochanej. Na pewno będzie zaskoczona, a po jej wymowie nie może zapaść nie komfortowa cisza. Możesz wtedy powiedzieć, jak wielkim szczęściarzem teraz jesteś i obiecujesz, że już każdego dnia będziesz dawał swojej wybrance powody do szczęścia.

Ważna decyzja w Waszym życiu zapadła. Mężczyzna wpadł na wspaniały pomysł przejścia na kolejny etap związku, a jego wybranka powiedziała „tak”. Gratulacje! Zaręczyliście się i chcecie wziąć ślub. Jednak zanim zaczniecie planować wesele, musicie poinformować najbliższe osoby o swoich zamiarach. Jak przekazać tę nowinę rodzicom? Oto kilka wskazówek dzięki czemu przygotujecie się na ten dzień.

Jeśli macie za sobą zaręczyny, a wasi rodzice jeszcze się nie znają, to najlepszy moment na to, by to nadrobić. Warto przygotować kolację zapoznawczą, lub zorganizować takie spotkanie w restauracji. Warto zachować spokój - na pewno wasi rodzice dołożą wszelkich starań, by się wzajemnie polubić i dobrze dogadać – w końcu już za niedługo zostaną rodziną. Kiedy będziecie już wszyscy razem przyszły Pan młody wręczy kwiaty mamą i dobry trunek tatą. To na pewno pomoże w pozytywnym przyjęciu waszej nowiny.

Jeżeli chcecie po prostu ogłosić tę niezwykle radosną nowinę w formie niespodzianki, bez tradycyjnego proszenia rodziców o rękę, wystarczy, że jako podarunek wybierzecie coś klasycznego – np. dobre wino, kwiaty czy coś słodkiego. Na pewno taki miły gest będzie zaskoczeniem i sprawi, że dobrze wypadniesz w oczach przyszłych teściów.

5 Kroków zanim zapytasz ją o rękę

1. Zaplanuj odpowiedni czas. Pomyśl czy naprawę tego chcesz, czy jesteś gotowy na kolejny krok. Czy w Waszym życiu nie dzieje się teraz nic co mogłoby sprawić że ta chwila nie będzie wyjątkowa. Czy właśnie teraz jest odpowiedni moment. Pamiętaj nic na siłę, wszelkie artykułu o tym kiedy powinieneś się oświadczyć, porady znajomych, nacisk rodziny czy ukochanej nie powinny być wyznacznikiem czasu na podjęcie tej decyzji. Jeśli poczujesz że partnerka z którą jesteś jest tą jedyną i to z nią chcesz przeżyć całe życie, założyć rodzinę, zamieszkać – to właśnie jest ten czas.

2. Wybierz czas i miejsce. Zaręczyn nie da zaplanować się z dnia na dzień. Zastanów się którą porą roku chcesz się świadczyć. Czy będzie to podczas Waszych wspólnych wakacji, czy jednak w blasku płatków śniegu – zimą. Wybierz moment w którym ukochana nie będzie spodziewała się takiej niespodzianki. A może od zawsze marzyła o zaręczynach jesienią ? Data musi być spersonalizowana dla danej osoby.

3. Wybór pierścionka zaręczynowego. Już wiesz że ten rok będzie tym w którym poprosisz ją o rękę. Miejsce i data są już w Twojej głowie czas więc na pierścionek zaręczynowy. Zastanów się lub poproś kogoś bliskiego dla Twojej ukochanej o poradę. Jaki pierścionek jest jej wymarzonym, a może kiedyś podczas wspólnych zakupów spoglądała na któryś z błyskiem w oczach. Pamiętaj aby był to przemyślany zakup. Często możesz zamówić niepowtarzalny wzór specjalnie dla Niej. Nie zostawiaj tego wyboru na ostatni moment.

4. Rozmiar pierścionka. Kolor złota, oprawiony kamień i model już wybrany. Ale jaki rozmiar? Nie wpadaj w panikę na pewno znajdziesz sposób aby wybrać dopasowany rozmiar. Stary pierścionek, dobra rada, lub wspólna wizyta u jubilera to jedne z wielu pomysłów na zdobycie rozmiaru. Najważniejsze że nie był za mały. Luźniejszy zawsze możesz dopasować po zaręczynach wspólnie z przyszłą żoną.

5. Kiedy wszystko dopięte jest już na ostatni guzik. Zachowaj spokój i dopnij szczegółów. Romantyczne dodatki, świece, wino, kwiaty, Twoja przemowa oraz ubiór. Dobrze dopasuj także wybór słów i do dzieła. Trzymamy kciuki i wierzymy że wszystko pójdzie tak jak sobie zaplanowałeś. Powodzenia!

 

 NAJPOPULARNIEJSZE DNI NA ZARĘCZYNY

14.02 - WALENTYNKI 08.03 - DZIEŃ KOBIET 21.06 - PIERWSZY DZIEŃ LATA 31.07 - WAKACYJNY CZAS 24.12 - WIGILIA 31.12 - SYLWESTER

www.apart.pl www.yes.pl www.wkruk.pl www.glamira.pl www.classicatouch.pl www.jubilerskorpion.pl www.marko.pl www.jubitom.pl www.luva.pl www.auroria.pl www.sezam.pl www.wec.com.pl www.schubert.pl www.aclari.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl