Obrączki ślubne - Pierścionki zaręczynowe - z diamentem, szafirem, topazem : Jubiler Goldrun

Obrączki partnerskie

Obrączki partnerskie

Niech obrączki partnerski stworzą waszą niepowtarzalną więź, która zostanie w Wami na zawsze

Obrączki partnerskie, znane również jako obrączki związku to symbole związku partnerskiego pomiędzy dwiema osobami. Biżuteria w stylu obrączek partnerskich noszona jest przez bliskich przyjaciół, ale także przez osoby, które nie chcą małżeństwa w klasycznym tego słowa znaczeniu i wyrażają wówczas swoją miłość i głęboką więź do partnera właśnie w taki sposób. Obrączki partnerskie mają zazwyczaj symboliczne znaczenie, reprezentujące wierność, zaufanie i zobowiązanie. Mogą różnić się od tradycyjnych obrączek ślubnych zarówno pod względem designu, jak i symboliki. Niektóre pary decydują się na obrączki o identycznym designie, podczas gdy inne wybierają unikalne wzory, które odzwierciedlają ich osobiste style i relacje.

Noszenie obrączek partnerskich może być istotnym aspektem dla par, które pragną publicznie wyrazić swoją miłość i zaangażowanie w związku. Obrączki te mogą być noszone codziennie lub tylko podczas określonych okazji, w zależności od preferencji pary.

Znaczenie obrączek partnerskich

Obrączki partnerskie nie mają tak dalekiej historii jak tradycyjne obrączki ślubne. Zakochani noszą je zaledwie od kilku lat. Na przestrzeni czasu wyrażanie miłości znacznie pogłębiło swoją formę i między innymi narodziło trend noszenia obrączek partnerskich. Znaczenie obrączek partnerskich zależy od relacji osób które je noszą. Mogą być symbolem wielkiego przywiązania, przyjaźni lub wyrażać głębokie uczucie do siebie nawzajem. Noszenie obrączek partnerskich nie jest jednoznaczne z zawarciem małżeństwa i w żaden sposób nie symbolizuje chęci jego zawarcia.
Sama symbolika noszenia obrączek zależy tylko i wyłącznie od partnerów. Ich wyrażane uczucia mogą przybierać wszelaką formę „zostanę z Tobą na zawsze”, "najlepszy prawdziwy przyjaciel",  „możesz liczyć na moje wsparcie”, „jesteś miłością mojego życia”. Obrączki partnerskie mogą być również biżuterią poprzedzającą pierścionek zaręczynowy.

Na którym palcu nosi się pierścionek partnerski

Nie ma określonej reguły na noszenie pierścionka partnerskiego. Wiele osób zakłada go na palec serdeczny, czyli ten sam na którym znajduje się obrączka ślubna. Inni zakładają go na mały palce prawej lub lewej dłoni traktując go jak ozdobę. Często mężczyźni noszą pierścionek partnerski na kciuku wyrażając w ten sposób swój indywidualny styl. Zdarzają się pary które obrączkę partnerską zakładają razem z inną biżuterią. Jest to bardzo stylowe i oryginalne zastosowanie biżuterii.

Na jaką okazję podarować obrączki partnerskie?

Obrączki partnerskie są uniwersalnym prezentem, który można podarować na każdą okazję. Zaczynając od walentynek, kończąc na świętach Bożego narodzenia czy urodzinach. W odróżnieniu od oświadczyn, te wspólne symbole przekazywane są bliskim osobom w bardzo nieformalny i całkowicie osobisty sposób. W zależności od wybranego kruszcu (złoto czy srebro) można dopasować wartość i okazję na podarowanie tego wyjątkowego prezentu.

Z jakiego materiału wykonuje się obrączki partnerskie?

Wykonanie obrączek partnerskich nie ma ograniczenia w materiale. Dużo tańszą alternatywą są obrączki partnerskie wykonane ze srebra 925. Tę błyszczącą biżuterię: pierścionki partnerskie srebro 925 można nosić codziennie niezależnie czy idziemy do pracy czy na wielkie wyjście. Jeśli chcemy uszlachetnić srebro możemy oprawić w obrączkach diamenty. Nie istnieją żadne przeszkody aby wybrać obrączki partnerskie złote. Możemy wykonać je z białego złota, żółtego lub czarnego. Wyjątkowe kształty będą odróżniać je od tradycyjnych obrączek ślubnych.

Osobisty grawerunek

Aby obrączki partnerskie były bardziej personalizowane możemy wykonać indywidualny grawerunek, który będzie przypominał nam o bliskiej nam osobie. Możesz wybrać własny tekst, ale także istotną dla Ciebie datę lub symbole, takie jak np. znak nieskończoności, serce, czy koniczynkę. Możesz również powiedzieć swojemu partnerowi, co oznacza dla Ciebie pierścionek i następnie wygrawerować tę wiadomość miłosną.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl