Obrączki ślubne - Pierścionki zaręczynowe - z diamentem, szafirem, topazem : Jubiler Goldrun

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu: Święto Sportu i Kultury

W 2024 roku oczy całego świata zwrócą się na Paryż, który będzie gospodarzem Letnich Igrzysk Olimpijskich. To wielkie wydarzenie sportowe powraca do stolicy Francji po raz pierwszy od 1924 roku, co czyni tę edycję wyjątkową i pełną symboliki. Paryż, znany z bogatej historii, kultury i architektury, stanie się centrum globalnego święta sportu, jednocząc zawodników i kibiców z całego świata.

Nowoczesność i Tradycja

Organizatorzy Igrzysk w Paryżu postawili sobie za cel stworzenie imprezy, która będzie harmonijnym połączeniem nowoczesności i tradycji. Wykorzystane zostaną zarówno nowoczesne obiekty sportowe, jak i historyczne miejsca, takie jak Pałac Inwalidów czy Grand Palais, co podkreśli unikalny charakter tego wydarzenia. Stadion Olimpijski Stade de France stanie się sercem igrzysk, goszcząc ceremonie otwarcia i zamknięcia, a także wiele kluczowych dyscyplin.

Ekologiczne Igrzyska

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej, Letnie Igrzyska Olimpijskie 2024 będą także pierwszymi w historii, które postawią tak duży nacisk na zrównoważony rozwój. Organizatorzy planują minimalizację emisji CO2 poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, recykling materiałów budowlanych i ograniczenie zużycia plastiku. Wiele obiektów sportowych zostanie zaprojektowanych z myślą o przyszłym wykorzystaniu przez społeczności lokalne, co ma na celu zminimalizowanie śladu ekologicznego igrzysk.

Sportowe Emocje

W programie Letnich Igrzysk Olimpijskich 2024 znajdzie się 32 dyscyplin, a wśród nich takie nowości jak breakdance, który zadebiutuje jako sport olimpijski. To pokazuje, jak Igrzyska ewoluują, dostosowując się do zmieniających się zainteresowań młodszych pokoleń. W Paryżu zobaczymy również tradycyjne dyscypliny, takie jak lekkoatletyka, pływanie, gimnastyka czy piłka nożna, które zawsze przyciągają ogromne zainteresowanie.

Kultura i Rozrywka

Paryż to nie tylko sport, ale również kultura i sztuka. W czasie trwania igrzysk, miasto zaoferuje niezliczone atrakcje dla kibiców i turystów. Wystawy, koncerty, pokazy filmowe oraz festiwale uliczne będą dodatkiem do sportowych emocji. Champs-Élysées, Luwr czy Wieża Eiffla będą tętnić życiem, tworząc niepowtarzalną atmosferę.

Dziedzictwo i Wpływ na Przyszłość

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu mają pozostawić trwałe dziedzictwo zarówno dla miasta, jak i dla całej Francji. Inwestycje w infrastrukturę, rozwój transportu publicznego oraz programy edukacyjne i sportowe mają na celu nie tylko wsparcie igrzysk, ale również długoterminowy rozwój regionu. Organizatorzy liczą, że pozytywne efekty igrzysk będą odczuwalne przez kolejne dekady.

Reprezentacja Polski na igrzyska olimpijskie Paryż 2024. Skład kadry:

Boks:
71 kg mężczyzn – Damian Durkacz
92 kg mężczyzn – Mateusz Bereźnicki
57 kg kobiet – Julia Szeremeta
66 kg kobiet – Aneta Rygielska
75 kg kobiet – Elżbieta Wójcik

Golf:
Zawody mężczyzn – Adrian Meronk

Jeździectwo:
Ujeżdżenie indywidualnie – Katarzyna Milczarek/koń Guapo, Żaneta Skowrońska-Kozubik/koń Love Me, Sandra Sysojeva/koń Maxima Bella, rezerwowa Aleksandra Szulc/koń Breakdance)
Ujeżdżenie drużynowo – Polska (Katarzyna Milczarek/koń Guapo, Żaneta Skowrońska-Kozubik/koń Love Me, Sandra Sysojeva/koń Maxima Bella)
WKKW indywidualnie – Małgorzata Korycka/koń Canvalencia, Robert Powala/koń Tosca del Castegno, Paweł Warszawski/koń Lucinda Ex Ani 4, rezerwowa Wiktoria Knap/koń Quintus)
WKKW drużynowo – Polska (Małgorzata Korycka/koń Canvalencia, Robert Powała/koń Tosca del Castegno, Paweł Warszawski/koń Lucinda Ex Ani 4)
Skoki przez przeszkody indywidualnie – Adam Grzegorzewski/koń Issem, Michał Tyszko/koń Collinero, Maksymilian Wechta/koń Chepettano, rezerwowy Dawid Kubiak/koń Flash Blue B)
Skoki przez przeszkody drużynowo – Polska (Adam Grzegorzewski/koń Issem, Michał Tyszko/koń Collinero, Maksymilian Wechta/koń Chepettano)

Judo:
63 kg kobiet – Angelika Szymańska
78 kg kobiet – Beata Pacut-Kłoczko
73 kg mężczyzn – Adam Stodolski
100 kg mężczyzn – Piotr Kuczera

Kajakarstwo:
K1 500 kobiet – dwie kwalifikacje dla kraju
K2 500 kobiet – Karolina Naja/Anna Puławska, Martyna Klatt/Helena Wiśniewska
K4 500 kobiet – Karolina Naja/Anna Puławska/Dominika Putto/Adrianna Kąkol
C1 200 kobiet – Dorota Borowska, Katarzyna Szperkiewicz
C2 500 kobiet – Sylwia Szczerbińska/Dorota Borowska
K2 500 mężczyzn – Jakub Stepun/Przemysław Korsak
C1 1000 mężczyzn – Wiktor Głazunow

Kajakarstwo slalomowe:
K1 kobiet – Klaudia Zwolińska
C1 kobiet – Klaudia Zwolińska
cross kobiet – Klaudia Zwolińska
K1 mężczyzn – Mateusz Polaczyk
C1 mężczyzn – Grzegorz Hedwig
cross mężczyzn – Mateusz Polaczyk (prawo startu ma także Hedwig, decyzję podejmie później)

Kolarstwo górskie:
Wyścig kobiet – Paula Gorycka
Wyścig mężczyzn – Krzysztof Łukasik


Kolarstwo szosowe:
Wyścig ze startu wspólnego kobiet – Marta Lach, Katarzyna Niewiadoma, Agnieszka Skalniak-Sójka
Jazda indywidualna na czas kobiet – Marta Lach, Agnieszka Skalniak-Sójka
Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn – Michał Kwiatkowski
Jazda indywidualna na czas mężczyzn – Michał Kwiatkowski

Kolarstwo torowe:
Sprint kobiet – Nikola Sibiak, Marlena Karwacka, Urszula Łoś (wystąpią dwie z trzech zawodniczek)
Sprint drużynowy kobiet – Polska (Nikola Sibiak/Marlena Karwacka/Urszula Łoś)
Keirin kobiet – Nikola Sibiak, Marlena Karwacka, Urszula Łoś (wystąpią dwie z trzech zawodniczek)
Madison kobiet – Daria Pikulik/Wiktoria Pikulik
Omnium kobiet – Daria Pikulik
Sprint mężczyzn – Mateusz Rudyk
Keirin mężczyzn – Mateusz Rudyk
Omnium mężczyzn – Alan Banaszek

Koszykówka 3x3:
Turniej mężczyzn – Polska (Adrian Bogucki, Michał Sokołowski, Przemysław Zamojski, Filip Matczak)

Lekkoatletyka:
100 m kobiet – Ewa Swoboda, Magdalena Stefanowicz
200 m kobiet – Martyna Kotwiła, Kristina Cimanouska
400 m kobiet – Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Marika Popowicz-Drapała
800 m kobiet – Anna Wielgosz
1500 m kobiet – Klaudia Kazimierska, Weronika Lizakowska, Aleksandra Płocińska
100 m przez płotki kobiet – Pia Skrzyszowska
3000 m z przeszkodami kobiet – Alicja Konieczek, Aneta Konieczek, Kinga Królik
Maraton kobiet – Aleksandra Lisowska, Angelika Mach
Rzut młotem kobiet – Anita Włodarczyk, Malwina Kopron
Rzut oszczepem – Maria Andrejczyk
Rzut dyskiem – Daria Zabawska
Skok w dal – Nikola Horowska
Skok wzwyż kobiet – Maria Żodzik
Siedmiobój kobiet – Adrianna Sułek
Chód na 20 km kobiet – Katarzyna Zdziebło
100 m mężczyzn – Oliwer Wdowik
200 m mężczyzn – Albert Komański
800 m mężczyzn – Mateusz Borkowski
1500 m mężczyzn – Filip Rak, Maciej Wyderka
110 m przez płotki mężczyzn – Damian Czykier, Jakub Szymański, Krzysztof Kiljan
Rzut młotem mężczyzn – Wojciech Nowicki, Paweł Fajdek
Rzut oszczepem mężczyzn – Marcin Krukowski, Cyprian Mrzygłód, Dawid Wegner
Skok wzwyż mężczyzn – Norbert Kobielski
Skok o tyczce mężczyzn – Piotr Lisek, Robert Sobera
Chód na 20 km mężczyzn – Maher Ben Hlima, Artur Brzozowski
Sztafeta 4x100 m kobiet – Polska (kwalifikację wywalczyły Kryscina Cimanouska/Monika Romaszko/Magdalena Stefanowicz/Ewa Swoboda)
Sztafeta 4x400 m kobiet – Polska (kwalifikację wywalczyły Marika Popowicz-Drapała/Kinga Gacka/Alicja Wrona-Kutrzepa/Natalia Kaczmarek)
Sztafeta 4x400 m mężczyzn – Polska (kwalifikację wywalczyli Maksymilian Szwed/Mateusz Rzeźniczak/Igor Bogaczyński/Kajetan Duszyński)
Sztafeta 4x400 m mikst – Polska (kwalifikację wywalczyli Maksymilian Szwed/Iga Baumgart-Witan/Kajetan Duszyński/Natalia Kaczmarek)
Sztafeta mieszana w chodzie – kwalifikacja dla kraju (kwalifikację zdobyli Katarzyna Zdziebło/Dawid Tomala)

Łucznictwo:
Zawody kobiet – Wioleta Myszor

Pięciobój nowoczesny:
Zawody kobiet – Anna Maliszewska, Natalia Dominiak
Zawody mężczyzn – Łukasz Gutkowski, Kamil Kasperczak

Pływanie:
50 m stylem dowolnym kobiet – Katarzyna Wasick, Kornelia Fiedkiewicz
100 m stylem dowolnym – Kornelia Fiedkiewicz
100 m stylem klasycznym kobiet – Dominika Sztandera
100 m stylem grzbietowym kobiet – Adela Piskorska
200 m stylem grzbietowym kobiet – Laura Bernat, Adela Piskorska
50 m stylem dowolnym mężczyzn – Piotr Ludwiczak
100 m stylem dowolnym mężczyzn – Jakub Majerski
800 m stylem dowolnym mężczyzn – Krzysztof Chmielewski
100 m stylem motylkowym mężczyzn – Jakub Majerski
200 m stylem motylkowym mężczyzn – Krzysztof Chmielewski, Michał Chmielewski
100 m stylem klasycznym mężczyzn – Jan Kałusowski
200 m stylem klasycznym mężczyzn – Jan Kałusowski
100 m stylem grzbietowym mężczyzn – Ksawery Masiuk
200 m stylem grzbietowym mężczyzn – Ksawery Masiuk
Sztafeta 4x100 m stylem dowolnym kobiet – Polska (Zuzanna Famulok/Julia Maik/Katarzyna Wasick/Kornelia Fiedkiewicz)
Sztafeta 4x100 m stylem zmiennym kobiet – Polska (Adela Piskorska/Dominika Sztandera/Paulina Peda/Kornelia Fiedkiewicz)
Sztafet 4x100 m stylem dowolnym mężczyzn – Polska (relokacja kwoty niewykorzystanej przez Japonię)
Sztafeta 4x100 m stylem zmiennym mężczyzn – Polska (kwalifikację zdobyli Ksawery Masiuk/Jan Kałusowski/Jakub Majerski/Kamil Sieradzki)
Sztafeta mieszana 4x100 m stylem zmiennym – Polska (kwalifikację zdobyli Ksawery Masiuk/Dominika Sztandera/Adrian Jaśkiewicz/Kornelia Fiedkiewicz)

Pływanie na otwartym akwenie:
10 km mężczyzn – Piotr Woźniak

Podnoszenie ciężarów:
81 kg kobiet – Weronika Zielińska-Stubińska

Skoki do wody:
Wieża 10 m – Robert Łukaszewicz

Siatkówka:
Turniej kobiet – Polska (Klaudia Alagierska, Martyna Czyrniańska, Magdalena Jurczyk, Agnieszka Korneluk, Martyna Łukasik, Natalia Mędrzyk, Malwina Smarzek, Maria Stenzel, Magdalena Stysiak, Aleksandra Szczygłowska, Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz, rezerwowa Olivia Różański)
Turniej mężczyzn – Polska (Mateusz Bieniek, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski, Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Grzegorz Łomacz, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka, Paweł Zatorski, rezerwowy: Bartłomiej Bołądź)

Siatkówka plażowa:
Turniej mężczyzn – Michał Bryl/Bartosz Łosiak

Strzelectwo:
Pistolet pneumatyczny 10 m kobiet – Klaudia Breś
Pistolet sportowy 25 m kobiet – Klaudia Breś
Karabin pneumatyczny 10 m kobiet – Aneta Stankiewicz, Julia Piotrowska
Karabin trzy postawy 50 m kobiet – Natalia Kochańska, Aleksandra Pietruk
Karabin pneumatyczny 10 m mężczyzn – Tomasz Bartnik, Maciej Kowalewicz
Karabin trzy postawy 50 m mężczyzn – Tomasz Bartnik, Maciej Kowalewicz
Karabin pneumatyczny 10 m mikst – Aneta Stankiewicz/Tomasz Bartnik, Julia Piotrowska/Maciej Kowalewicz (składy poznamy później)

Szermierka:
Floret kobiet indywidualnie – Julia Walczyk-Klimaszyk, Martyna Jelińska, Hanna Łyczbińska
Floret kobiet drużynowo – Polska (Walczyk-Klimaszyk, Jelińska, Łyczbińska, Martyna Synoradzka)
Szpada kobiet indywidualnie – Renata Knapik-Miazga, Alicja Klasik, Martyna Swatowska-Wenglarczyk
Szpada kobiet drużynowo – Polska (Knapik-Miazga, Klasik, Swatowska-Wenglarczyk, Aleksandra Jarecka)
Floret mężczyzn indywidualnie – Jan Jurkiewicz, Adrian Wojtkowiak, Michał Siess
Floret mężczyzn drużynowo – Polska (Jurkiewicz, Wojtkowiak, Siess, Andrzej Rządkowski)

Tenis:
Singiel kobiet – Iga Świątek, Magda Linette, Magdalena Fręch
Singiel mężczyzn – Hubert Hurkacz
Debel kobiet – Magda Linette/Alicja Rosolska
Debel mężczyzn – Hubert Hurkacz/Jan Zieliński
Mikst – Iga Świątek/Hubert Hurkacz

Tenis stołowy:
Singel kobiet – Natalia Bajor, Katarzyna Węgrzyn
Drużyna kobiet – Polska (Natalia Bajor, Katarzyna Węgrzyn, Zuzanna Wielgos, rezerwowa: Anna Węgrzyn)
Singiel mężczyzn – Miłosz Redzimski

Triathlon:
Zawody kobiet – Roksana Słupek

Wioślarstwo:
Dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet – Martyna Radosz/Katarzyna Wełna
Czwórka podwójna mężczyzn – Dominik Czaja/Fabian Barański/Mirosław Ziętarski/Mateusz Biskup


Wspinaczka sportowa:
Na czas kobiet – Aleksandra Mirosław, Aleksandra Kałucka

Zapasy:
Styl wolny, do 57 kg kobiet – Anhelina Łysak
Styl wolny, do 68 kg kobiet – Wiktoria Chołuj
Styl klasyczny, do 87 kg mężczyzn – Arkadiusz Kułynycz
Styl wolny, do 97 kg mężczyzn – Zbigniew Baranowski
Styl wolny, do 125 kg mężczyzn – Robert Baran

Żeglarstwo:
Formula Kite kobiet – Julia Damasiewicz
Klasa iQFoil kobiet – Maja Dziarnowska
Klasa ILCA 6 kobiet – Agata Barwińska
Klasa 49er FX – Aleksandra Melzacka/Sandra Jankowiak
Formula Kite mężczyzn – Maksymilian Żakowski
Klasa iQFoil mężczyzn – Paweł Tarnowski
Klasa 49er mężczyzn – Dominik Buksak/Szymon Wierzbicki
Klasa ILCA 7 mężczyzn – Michał Krasodomski

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium