Obrączki ślubne - Pierścionki zaręczynowe - z diamentem, szafirem, topazem : Jubiler Goldrun
Jak wyczyszczę biżuterię w domu?
Jak wyczyszczę biżuterię w domu?

Najprostszym i sprawdzonym sposobem czyszczenia biżuterii, jest za zanurzenie jej w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. W tak przygotowanej wodzie przepłukujemy pierścionek, bądź kolczyki. Jeśli w naszej biżuterii są kamienie takie jak cyrkonia i brud mocno nam się schował w zakamarkach, lub łączeniach -warto użyć szczoteczki do zębów na którą dajemy niewielką ilość płynu do mycia naczyń, dokładnie szorując, po czym przepłukać i wytrzeć ściereczką do sucha. Podczas tej czynności nie tylko wyczyścimy biżuterię, lecz także dodamy blasku kamieniom.
Nie należy używać mydła, ponieważ pozostawia osad na biżuterii – oraz warto odejść od mitów na temat czyszczenia solą, bądź pastą do zębów. Wręcz przeciwnie zalecamy unikanie tego typu sposobu czyszczenia,ponieważ można porysować biżuterie, gdyż w większości past w skład wchodzą granulki wybielające które mogą uszkodzić biżuterię.

Jak wyczyścić złoty łańcuszek?

Często zadawanym pytaniem jest czyszczenie biżuterii złotej. Czy możemy wyczyścić każdy rodzaj biżuterii tak samo? Domowe sposoby nie są szkodliwe dla żadnej biżuterii. Złoto jest odporne na składniki użyte w podanych zabiegach, także bez obaw możemy pozbywać się w ten sposób zabrudzeń i brudu.

Jak wyczyścić białe złoto?

Sposoby na czyszczenie biżuterii z żółtego złota opisane są powyżej. Czy taka sama reguła obejmuje złoto białe czy też złoto różowe ? Odpowiedź brzmi TAK! Każde złoto możemy wyczyścić domowymi sposobami bez obaw o zniszczenie.

Jak wyczyścić złoto z kamieniami?

Choć zarówno czyszczenie złotych obrączek, pierścionków, kolczyków, zawieszek, celebrytek, bransoletek oraz różnego rodzaju złota jest bezpieczne i może przebiegać tak samo, to inaczej sprawa ma się z biżuterią, która ma w sobie nie tylko ten szlachetny kruszec. Czym wyczyścić złoto w tym wypadku? Czyszczenie złota z kamieniami szlachetnymi nie jest bezpieczne każdą z tych metod. W takim przypadku potrzebujemy delikatniejszego działania.Do czyszczenia złota z kamieniami musimy zastosować metodę bez zanurzania w wodzie, gdyż może to spowodować rozpuszczenie kleju, który trzyma szlachetne ozdoby. Możemy jednak czyścić złoto z kamieniami za pomocą namoczonej w roztworze, wyciśniętej szmatki. Wtedy nasza biżuteria będzie bezpieczna. 

Jak dbać o złoto żeby zawsze było czyste?

Zawsze lśniące złoto to marzenie. Zatem czy istnieje możliwość aby złoto było zawsze czyste. Dokładnie tak dbajmy o nie w odpowiedni sposób i nie doprowadzajmy do większych zabrudzeń, wtedy biżuteria posłuży nam na lata.

Jak wyczyścić złoto które zaszło rdzą?

Jeśli znaleźliśmy bardzo starą, złotą biżuterię, mydło i płyn do naczyń mogą nie być wystarczające.
Będziemy potrzebować czegoś co ma znacznie mocniejsze działanie. W przypadku złota które zaszło rdzą idealnie sprawdzi się soda oczyszczona.

Polerowanie zlota

Najpopularniejszym sposobem na polerowanie złota jest użycie specjalnej przeznaczonej do tego ściereczki do polerowania. Nie uszkodzi ona biżuterii a nada jej w szybki i prosty sposób blasku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium