Obrączki ślubne - Pierścionki zaręczynowe - z diamentem, szafirem, topazem : Jubiler Goldrun
Ile róż na zaręczyny?
Ile róż na zaręczyny

Pierścionek zaręczynowy już wybrany, miejsce i szczegóły dopięte na ostatni guzik pozostaje ostatnia, ale dosyć ważna kwestia KWIATY! Jakie wybrać? Jaki kolor? Ilość również jest ważna. Czy kwiaty przekazują symbolikę? Okazuje się że tak! Przygotowaliśmy poradnik dzięki któremu dowiesz się co florystyka mówi na temat darowanych w kwiatach liczb.

Ile róż podarować swojej wybrance?

Ilość róż w bukiecie zaręczynowym ma znaczenie. Jeśli chcesz w kwiatowy sposób wyrazić swoje uczucia do kobiety wybierz tyle róż ile podpowiada Ci serce:

108 róż: „Wyjdź za mnie!”

101 róż: „Jesteś moją jedyną miłością”

99 róż: „Miłość do końca życia”

56 róż: „Mój dowód miłości”

50 róż: „Miłość bez granic”

40 róż: „Szczera miłość”

36 róż: „Pamiętam romantyczne chwile”

24 róże: „Myślę o Tobie cały czas”

21 róż: „Jestem Ci oddany”

20 róż: „Moje uczucia są szczere”

12 róż: „Chcę byś była moja”

9 róż: „Bądźmy razem na zawsze”

3 róże: „Kocham Cię”

Jaki kolor róż będzie odpowiedni? Co mówią kolory róż?

Czerwona róża – od zawsze związana z miłością i pożądaniem. Symbolizuje silne uczucie. Od starożytności darowana kobietą na znak miłości. Podarowana podczas oświadczyn wyraża słowa „Kocham Cię”.

Różowa róża – pośrednia pomiędzy ognistą czerwienią a delikatnością i subtelnością. Rzadko wręczana z pierścionkiem zaręczynowym. Idealna dla młodszych osób, które nie darzą się wielkim uczuciem, ale chcą pokazać, że zależy im na drugiej osobie. To bezpieczny i stosunkowo uniwersalny wybór, ponieważ trudno go opacznie zrozumieć.

Róża herbaciana– inaczej zwana pomarańczową. Stworzona została z połączenia żółci i czerwieni. Jako, że pierwsza kojarzona jest z przyjaźnią, a druga z miłością, kobieta obdarowana tym kwiatem, powinna wiedzieć że mężczyzna chce w ich relacji pójść o krok naprzód.

Żółta róża– dawniej darowana w formie przeprosin za zdradę lub niewierność. Dzisiaj całkowicie zmieniła symbolikę i darowana jest najczęściej wyrażając przyjaźń. Idealna, niezobowiązująca, nadaje się na drobne uroczystości, świętowania np. awansu lub innego sukcesu. Zagraniczne znaczenie tego koloru „róża na pocieszenie”.

Róża biała – częsty dodatek do ślubnych bukietów. Oznacza miłość pełną czystości i wrażliwości. Biała róża pozwala okazać szacunek. Towarzysząca Pannie Młodej ma oznaczać długą i szczęśliwą miłość. Świetnie komponuje się z innymi kolorami róż.

Róże, kwiaty które wyrażają więcej niż słowa

Od wielu lat róże uważane są za kwiaty miłości, wierności i pożądania. Nic więc dziwnego, że podczas wyjątkowego powiedzenia „tak” są niezastąpionym i obecnym od wieków elementem. Podczas zaręczyn główną rolę odgrywa pierścionek zaręczynowy, ale bardzo ważnym dodatkiem są również kwiaty. Mówi się, że nie ma zaręczyn bez kwiatów. Kwiaty a szczególnie róże wyrażają pewną symboliczną mowę „tylko Ty”.

www.apart.pl www.yes.pl www.wkruk.pl www.glamira.pl www.classicatouch.pl www.jubilerskorpion.pl www.marko.pl www.jubitom.pl www.luva.pl www.auroria.pl www.sezam.pl www.wec.com.pl www.schubert.pl www.aclari.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl