Obrączki ślubne - Pierścionki zaręczynowe - z diamentem, szafirem, topazem : Jubiler Goldrun
Ile kosztuje zrobienie pierścionka z własnego złota?
Ile kosztuje zrobienie pierścionka z własnego złota?

Przetapiane złota na pierścionek to dosyć popularne rozwiązanie. Dzięki niemu pozbywamy się niepotrzebnej biżuterii i tworzymy nową biżuterię. Jest to dobre rozwiązanie dla osób które posiadają sentyment do starej biżuterii. Dzięki przetapianiu złota zachowujemy ważną dla nas biżuterię i nadajemy jej nowego znaczenia.

Koszt wykonania pierścionka z własnego złota

Na koszty wykonania pierścionka wpływa wiele czynników. Pierwszym z nich będzie wartość samego surowca - złota. Od próby złota którą posiadamy oraz od ilości będzie zależeć cena pierścionka. Wzór biżuterii również ma znaczenie. Cena zależy od modelu pierścionka jaki wybierzemy. Gotowe wzory kosztują mniej niż projekty wykonywane na indywidualne zamówienie. Zdecydowanie tańszy okaże się delikatny złoty pierścionek. Wybierając masywniejszy wzór musimy liczyć się z większą ceną. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na oprawione kamienie. Te syntetyczne np. cyrkonie są o wiele tańsze niż kamienie naturalne.

Ile kosztuje wykonanie pierścionka według własnego wzoru

Jeśli chcemy wykonać własny projekt biżuterii w pierwszym etapie projekt wyceniany jest po konsultacji ze złotnikiem. Ważne aby wstępnie określić przybliżoną wagę, rodzaj i kolor złota, wielkość kamieni. Cena zależy od wyglądu pierścionka i stworzenia indywidualnego projektu. Często zdarza się, że posiadamy podobny wzór pierścionka który trafia w gusta naszych klientów. W takim przypadku koszt zmniejszają się ponieważ posiadamy już projekt i dopasowujemy go tylko pod potrzeby klienta.

Gotowe złote pierścionki

Co decyduje o cenie pierścionka ? Przede wszystkim cena za gram złota wybranej próby. Wszystko zależy od tego jaki pierścionek nam się podoba. Nasza firma oferuje pierścionki w różnych przedziałach cenowych. Aktualna cena kruszca jest wyjściowym czynnikiem wpływającym na cenę biżuterii. Określenie masy wyrobu czyli określenie wykorzystania surowca. Im mniejsza waga wyrobu tym cena bardziej atrakcyjna. Na cenę biżuterii złotej i srebrnej wpływają także oprawione kamienie. Do wyboru mamy szeroką gamę kolorowych cyrkonii oraz kamieni naturalnych. Dla porównania większą cenę zapłacimy za pierścionek z naturalnym diamentem, a niżeli z cyrkonią. Inaczej też będzie kształtować się cena pierścionka z jednym kamieniem, a pierścionkiem z wieloma kamieniami. Wybierając gotowy wzór pierścionka do wykonania warto zapytać czy istnieje możliwość dopasowania biżuterii pod pasujące nam parametry. Czasami wystarczy tylko zmiana rozmiaru czy koloru kamienia.

Czy warto przetopić własne złoto na pierścionek?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jest to z pewnością dobre rozwiązanie dla osób o ograniczonym budżecie. Posiadając własne złoto opłacamy tylko usługę robocizny i ewentualnych kamieni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium