Obrączki ślubne - Pierścionki zaręczynowe - z diamentem, szafirem, topazem : Jubiler Goldrun
Diament syntetyczny
Diament syntetyczny

Diament syntetyczny w jubilerstwie

Diamenty syntetyczne najczęściej wykorzystywane są w branży jubilerskiej.
Podobnie jak naturalne diamenty, poddaje się je kunsztownym szlifom brylantowym i umieszcza się w biżuterii zazwyczaj złotej. Zdarza się że diamenty syntetyczne umieszczane są w biżuterii srebrnej. Diamenty syntetyczne znajdziemy także w oczkach pierścionków, zawieszkach, kolczykach i bransoletkach.

Diament syntetyczny to idealny odpowiednik naturalnego diamentu. Jeśli marzy Ci się niesamowita biżuteria z diamentem, a zależy Ci na cenie wybierz idealny zamiennik w postaci diamentu syntetycznego. Na pierwszy rzut oka nie zauważysz różnicy, a spełni główną rolę w Twojej stylizacji.

Diament syntetyczny jak się go uzyskuje?

Diament syntetyczny uzyskiwany jest sztucznie poprzez działanie wysokiej temperatury i wysokiego ciśnienia na grafit. W ten sposób wytwarza się kontrolowane warunki zbliżone do tych, które przyczyniły się do wytrącenia naturalnych diamentów.

Jak odróżnić diament syntetyczny od naturalnego?

Diament syntetyczny łudząco przypomina diament naturalny. Różnicy nie zauważymy gołym okiem. Przede wszystkim podstawową różnicą jest wielkość, kształt oraz obecność zanieczyszczeń. W salonach jubilerskich łatwo odróżnić diamenty spoglądając na cenę. Ten syntetyczny będzie zdecydowanie tańszy od diamentu naturalnego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium