Obrączki ślubne - Pierścionki zaręczynowe - z diamentem, szafirem, topazem : Jubiler Goldrun
Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024

Znane również jako UEFA Euro 2024, będą 17. edycją tego turnieju. Gospodarzem zawodów będzie Niemcy, które po raz pierwszy od zjednoczenia kraju będą organizować ten turniej. Impreza potrwa od 14 czerwca do 14 lipca 2024 roku.

Kluczowe informacje o UEFA Euro 2024:

1. Gospodarz: Niemcy

2. Termin: 14 czerwca - 14 lipca 2024

3. Liczba drużyn: 24

4. Miejsca rozgrywek: 10 miast w Niemczech

5. Miasta gospodarze i stadiony:

- Berlin - Olympiastadion

- Monachium - Allianz Arena

- Dortmund - Signal Iduna Park

- Stuttgart - Mercedes-Benz Arena

- Hamburg - Volksparkstadion

- Lipsk - Red Bull Arena

- Gelsenkirchen - Veltins-Arena

- Kolonia - RheinEnergieStadion

- Frankfurt nad Menem - Deutsche Bank Park

- Düsseldorf - Merkur Spiel-Arena

System rozgrywek:

Podobnie jak w poprzednich edycjach z 24 drużynami, turniej rozpocznie się od fazy grupowej, a następnie przejdzie do fazy pucharowej, która obejmuje rundę 16, ćwierćfinały, półfinały i finał.

Kwalifikacje:

Kwalifikacje do turnieju odbyły się w latach 2023-2024, gdzie 53 drużyny narodowe walczyły o 23 miejsca w turnieju finałowym (Niemcy jako gospodarz automatycznie mają zapewniony udział).

Ciekawostki:

Po raz pierwszy Niemcy będą gospodarzem Mistrzostw Europy jako zjednoczony kraj. Poprzednio turniej odbył się w Niemczech Zachodnich w 1988 roku.

Turniej będzie rozgrywany na przestrzeni 31 dni, co sprawia, że będzie to jedna z najdłuższych edycji w historii Mistrzostw Europy.

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024 zapowiadają się na wyjątkowe wydarzenie sportowe, które przyciągnie uwagę milionów kibiców na całym świecie.

Kto zagra na EURO 2024?

Po eliminacjach oraz barażach do Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2024 znamy już pełną listę uczestników. Podczas EURO 2024 zagrają reprezentacje takich krajów jak:

  • Niemcy
  • Hiszpania
  • Szkocja
  • Francja
  • Holandia
  • Anglia
  • Włochy
  • Turcja
  • Chorwacja
  • Albania
  • Czechy
  • Belgia
  • Austria
  • Węgry
  • Serbia
  • Dania
  • Słowenia
  • Rumunia
  • Szwajcaria
  • Portugalia
  • Słowacja
  • Polska
  • Ukraina
  • Gruzja

Terminarz Euro 2024

– piątek, 14 czerwca 2024

grupa A: Niemcy – Szkocja (21:00, Monachium)

– sobota, 15 czerwca 2024

A: Węgry – Szwajcaria (15:00, Kolonia)

B: Hiszpania – Chorwacja (18:00, Berlin)

B: Włochy – Albania (21:00, Dortmund)

– niedziela, 16 czerwca 2024

D: Polska – Holandia (15:00, Hamburg)

C: Słowenia – Dania (18:00, Stuttgart)

C: Serbia – Anglia (21:00, Gelsenkirchen)

– poniedziałek, 17 czerwca 2024

E: Rumunia – Ukraina (15:00, Monachium)

E: Belgia – Słowacja (18:00, Frankfurt)

D: Austria – Francja (21:00, Duesseldorf)

– wtorek, 18 czerwca 2024

F: Turcja – Gruzja (18:00, Dortmund)

F: Portugalia – Czechy (21:00, Lipsk)

– środa, 19 czerwca 2024

B: Chorwacja – Albania (15:00, Hamburg)

A: Niemcy – Węgry (18:00, Stuttgart)

A: Szkocja – Szwajcaria (21:00, Kolonia)

– czwartek, 20 czerwca 2024

C: Słowenia – Serbia (15:00, Monachium)

C: Dania – Anglia (18:00, Frankfurt)

B: Hiszpania – Włochy (21:00, Gelsenkirchen)

– piątek, 21 czerwca 2024

E: Słowacja – Ukraina (15, Duesseldorf)

D: Polska – Austria (18:00, Berlin)

D: Holandia – Francja (21:00, Lipsk)

– sobota, 22 czerwca 2024

F: Gruzja – Czechy (15:00, Hamburg)

F: Turcja – Portugalia (18:00, Dortmund)

E: Belgia – Rumunia (21:00, Kolonia)

– niedziela, 23 czerwca 2024

A: Szkocja – Węgry (21:00, Stuttgart)

A: Szwajcaria – Niemcy (21:00, Frankfurt)

– poniedziałek, 24 czerwca 2024

B: Albania – Hiszpania (21:00, Duesseldorf)

B: Chorwacja – Włochy (21:00, Lipsk)

- wtorek, 25 czerwca 2024

D: Francja – Polska (18:00, Dortmund)

D: Holandia – Austria (18:00, Berlin)

C: Anglia – Słowenia (21:00, Kolonia)

C: Dania – Serbia (21:00, Monachium)

– środa, 26 czerwca 2024

E: Słowacja – Rumunia (18:00, Frankfurt)

E: Ukraina – Belgia (18:00, Stuttgart)

F: Czechy – Turcja (21:00, Hamburg)

F: Gruzja – Portugalia (21:00, Gelsenkirchen)

– sobota, 29 czerwca 2024

1/8 finału (I): 1A – 2C (21:00, Dortmund)

1/8 finału (II): 2A – 2B (18:00, Berlin)

– niedziela, 30 czerwca 2024

1/8 finału (III): 1C – 3DEF (18:00, Gelsenkirchen)

1/8 finału (IV): 1B – 3ADEF (21:00, Kolonia)

– poniedziałek, 1 lipca 2024

1/8 finału (V): 1F – 3ABC (21:00, Frankfurt)

1/8 finału (VI): 2D – 2E (18:00, Duesseldorf)

– wtorek, 2 lipca 2024

1/8 finału (VII): 1E – 3ABCD (18:00, Monachium)

1/8 finału (VIII): 1D – 2F (21:00, Lipsk)

– piątek, 5 lipca 2024

1/4 finału (1): III – I (18:00, Stuttgart)

1/4 finału (2): V – VI (21:00, Hamburg)

– sobota, 6 lipca 2024

1/4 finału (3): VII – VIII (21:00, Berlin)

1/4 finału (4): IV – II (18:00, Duesseldorf)

– wtorek, 9 lipca 2024

1/2 finału: III/I – V/VI (21:00, Monachium)

– środa, 10 lipca 2024

1/2 finału: VII/VIII – IV/II (21:00, Dortmund)

– niedziela, 14 lipca 2024

FINAŁ (21:00, Berlin)

Kadra reprezentacji Niemiec na mistrzostwa Europy 2024:

Bramkarze: Manuel Neuer (Bayern Monachium), Marc Andre-Ter Stegen (Barcelona), Oliver Baumann (Hoffenheim), Alexander Nuebel (VfB Stuttgart);
Obrońcy: Nico Schlotterbeck (Boussia Dortmund), Jonathan Tah (Bayer Leverkusen), Robin Koch (Eintracht Frankfurt), Maximilian Mittelstaedt (VfB Stuttgart), Joshua Kimmich (Bayern Monachium), Antonio Ruediger (Real Madryt), David Raum (RB Lipsk), Benjamin Henrichs (RB Lipsk), Waldemar Anton (VfB Stuttgart);
Pomocnicy: Toni Kroos (Real Madryt), Chris Fuehrich (VfB Stuttgart), Aleksandar Pavlovic (Bayern Monachium), Leroy Sane (Bayern Monachium), Robert Andrich (Bayer Leverkusen), Pascal Gross (Brighton), Ilkay Guendogan (Barcelona), Florian Wirtz (Bayer Leverkusen), Jamal Musiala (Bayern Monachium);
Napastnicy: Niclas Fuellkrug (Borussia Dortmund), Kai Havertz (Arsenal Londyn), Deniz Undav (VfB Stuttgart), Thomas Mueller (Bayern Monachium), Maxilimian Beier (Hoffenheim).
Trener: Julian Nagelsmann

Kadra reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy 2024:

Bramkarze: Marcin Bułka (OGC Nice), Łukasz Skorupski (Bologna FC), Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn), Mateusz Kochalski (Stal Mielec)
Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton FC), Bartosz Bereszyński (Empoli FC), Paweł Bochniewicz (sc Heerenveen), Paweł Dawidowicz (Hellas Werona), Jakub Kiwior (Arsenal Londyn), Tymoteusz Puchacz (FC Kaiserslautern), Bartosz Salamon (Lech Poznań), Sebastian Walukiewicz (Empoli FC)
Pomocnicy: Przemysław Frankowski (RC Lens), Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin), Jakub Moder (Brighton&Hove Albion), Jakub Piotrowski (Łudogorec Razgrad), Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok), Bartosz Slisz (Atlanta United), Damian Szymański (AEK Ateny), Sebastian Szymański (Fenerbahce Stambuł), Michał Skóraś (Club Brugge), Kacper Urbański (Bologna FC), Nicola Zalewski (AS Roma), Piotr Zieliński (SSC Napoli);
Napastnicy: Adam Buksa (Antalyaspor), Robert Lewandowski (FC Barcelona), Arkadiusz Milik (Juventus Turyn), Krzysztof Piątek (Istanbul Basaksehir), Karol Świderski (Hellas Werona)
Trener: Michał Probierz

Kadra reprezentacji Holandii na mistrzostwa Europy 2024:

Bramkarze: Justin Bijlow (Feyenoord Rotterdam), Mark Flekken (Brentford), Bart Verbruggen (Brighton & Hove Albion)
Obrońcy: Nathan Ake (Manchester City), Daley Blind (Girona), Virgil van Dijk (Liverpool), Denzel Dumfries, Stefan de Vrij (obaj Inter Mediolan), Jeremie Frimpong (Bayer Leverkusen), Lutsharel Geertruida (Feyenoord Rotterdam), Matthijs de Ligt (Bayern Monachium), Micky van de Ven (Tottenham Hotspur)
Pomocnicy: Ryan Gravenberch (Liverpool), Frenkie de Jong (Barcelona), Teun Koopmeiners (Atalanta Bergamo), Tijjani Reijnders (AC Milan), Jerdy Schouten, Joey Veerman (obaj PSV Eindhoven), Xavi Simons (RB Lipsk), Georginio Wijnaldum (Al Ettifaq)
Napastnicy: Steven Bergwijn, Brian Brobbey (obaj Ajax Amsterdam), Memphis Depay (Atletico Madryt), Cody Gakpo (Liverpool), Donyell Malen (Borussia Dortmund), Wout Weghorst (Hoffenheim)
Trener: Ronald Koeman

Kadra reprezentacji Szwajcarii na mistrzostwa Europy 2024:

Bramkarze: Marvin Keller (FC Winterthur), Gregor Kobel (Borussia Dortmund), Pascal Loretz (FC Luzern), Yvon Mvogo (FC Lorient), Yann Sommer (Inter Mediolan);
Obrońcy: Manuel Akanji (Manchester City), Aurele Amenda (BSC Young Boys), Nico Elvedi (Borussia Moenchengladbach), Ulisses Garcia (Olympique Marsylia), Albian Hajdari (FC Lugano), Kevin Mbabu (FC Augsburg), Bryan Okoh (Red Bull Salzburg), Becir Omeragic (Montpellier HSC), Ricardo Rodriguez (Torino), Fabian Schaer (Newcastle United), Leonidas Stergiou (VfB Stuttgart), Silvan Widmer (FSV Mainz), Cedric Zesiger (VfL Wolfsburg);
Pomocnicy: Uran Bislimi (FC Lugano), Remo Freuler (Bologna), Ardon Jashari (FC Luzern), Fabian Rieder (Stade Rennais), Xherdan Shaqiri (Chicago Fire), Vincent Sierro (Toulouse FC), Filip Ugrinic (BSC Young Boys), Granit Xhaka (Bayer Leverkusen), Denis Zakaria (AS Monaco);
Napastnicy: Michel Aebischer (Bologna), Zeki Amdouni (Burnley), Kwadwo Duah (Łudogorec Razgrad), Breel Embolo (AS Monaco), Joel Monteiro (BSC Young Boys), Dan Ndoye (Bologna), Noah Okafor (AC Milan), Renato Steffen (FC Lugano), Ruben Vargas (FC Augsburg), Andi Zeqiri (KRC Genk), Steven Zuber (AEK Ateny).
Trener: Murat Yakin

Kadra reprezentacji Węgier na mistrzostwa Europy 2024:

Bramkarze: Denes Dibusz (Ferencvaros), Peter Gulacsi (RB Lipsk), Peter Szappanos (Paks);
Obrońcy: Botond Balogh (Parma), Endre Botka (Ferencvaros), Marton Dardai (Hertha Berlin), Attila Fiola (Fehervar), Adam Lang (Omonia Nikozja), Willi Orban (RB Lipsk), Attila Szalai (Freiburg);
Pomocnicy: Bendeguz Bolla (Servette), Mihaly Kata (MTK Budapeszt), Milos Kerkez (Bournemouth), Laszlo Kleinheisler (Hajduk Split), Adam Nagy (Spezia), Zsolt Nagy (Puskas Akademia), Loic Nego (Le Havre), Andras Schaefer (Union Berlin), Callum Styles (Sunderland);
Napastnicy: Martin Adam (Ulsan Hyundai), Kevin Csoboth (Ujpest), Daniel Gazdag (Philadelphia Union), Krisztofer Horvath (Kecskemet), Roland Sallai (Freiburg), Dominik Szoboszlai (Liverpool), Barnabas Varga (Ferencvaros).
Trener: Marco Rossi

Kadra reprezentacji Hiszpanii na mistrzostwa Europy 2024:

Bramkarze: Unai Simon (Athletic Bilbao), David Raya (Arsenal Londyn), Alex Remiro (Real Sociedad San Sebastian);
Obrońcy: Dani Carvajal (Real Madryt), Jesus Navas (Sevilla), Aymeric Laporte (Al-Nassr Rijad), Robin Le Normand (Real Sociedad San Sebastian), Nacho Fernandez (Real Madryt), Dani Vivian (Athletic Bilbao), Alejandro Grimaldo (Bayer Leverkusen), Marc Cucurella (Chelsea Londyn);
Pomocnicy: Rodrigo (Manchester City), Martin Zubimendi (Real Sociedad San Sebastian), Fabian Ruiz (Paris Saint-Germain), Mikel Merino (Real Sociedad San Sebastian), Pedri (Barcelona), Alex Baena (Villarreal), Fermin Lopez (Barcelona);
Napastnicy: Alvaro Morata (Atletico Madryt), Joselu (Real Madryt), Mikel Oyarzabal (Real Sociedad San Sebastian), Dani Olmo (RB Lipsk), Ferran Torres (Barcelona), Nico Williams (Athletic Bilbao), Lamine Yamal (Barcelona), Ayoze Perez (Betis Sewilla)
Trener: Luis de la Fuente 

Kadra reprezentacji Szkocji na mistrzostwa Europy 2024:

Bramkarze: Zander Clark (Heart of Midlothian), Craig Gordon (Heart of Midlothian), Angus Gunn (Norwich City), Liam Kelly (Motherwell);
Obrońcy: Liam Cooper (Leeds United), Grant Hanley (Norwich City), Jack Hendry (Al-Ettifaq), Ross McCrorie (Bristol City), Scott McKenna (FC Kopenhaga), Ryan Porteous (Watford), Anthony Ralston (Celtic), Andy Robertson (Liverpool), John Souttar (Rangers), Greg Taylor (Celtic), Kieran Tierney (Real Sociedad);
Pomocnicy: Stuart Armstrong (Southampton), Ryan Christie (Bournemouth), Billy Gilmour (Brighton & Hove Albion), Ryan Jack (Rangers), John McGinn (Aston Villa), Callum McGregor (Celtic), Kenny McLean (Norwich City), Scott McTominay (Manchester United);
Napastnicy: Che Adams (Southampton), Tommy Conway (Bristol City), James Forrest (Celtic), Lawrence Shankland (Heart of Midlothian).
Trener: Steve Clarke

Kadra reprezentacji Francji na mistrzostwa Europy 2024:

Bramkarze: Alphonse Areola (West Ham), Mike Maignan (Milan), Bryce Samba (Lens)
Obrońcy: Jules Kounde (Barcelona), Jonathan Clauss (Marsylia), Benjamin Pavard (Inter), Ibrahima Konate (Liverpool), Dayot Upamecano (Bayern), William Saliba (Arsenal), Theo Hernandez (Milan), Ferland Mendy (Real)
Pomocnicy: Eduardo Camavinga (Real), Youssouf Fofana (Monaco), N'Golo Kante (Al-Ittihad), Adrien Rabiot (Juventus), Warren Zaire-Emery (PSG), Aurelien Tchouaméni (Real), Antoine Griezmann (Atletico)
Napastnicy: Ousmane Dembele (PSG), Oliver Giroud (Milan), Randal Kolo Muani (PSG), Kylian Mbappe (PSG), Marcus Thuram (Inter), Kingsley Coman (Bayern), Bradley Barcola (PSG).
Trener: Didier Deschamps

Kadra reprezentacji Anglii na mistrzostwa Europy 2024:

Bramkarze: Dean Henderson (Crystal Palace), Jordan Pickford (Everton), Aaron Ramsdale (Arsenal), James Trafford (Burnley)
Obrońcy: Trent Alexander-Arnold (Liverpool), Jarrad Branthwaite (Everton), Lewis Dunk (Brighton & Hove Albion), Joe Gomez (Liverpool), Marc Guehi (Crystal Palace), Ezri Konsa (Aston Villa), Harry Maguire (Manchester United), Jarell Quansah (Liverpool), Luke Shaw (Manchester United), John Stones (Manchester City), Kieran Trippier (Newcastle United), Kyle Walker (Manchester City)
Pomocnicy: Jude Bellingham (Real Madrid), Conor Gallagher (Chelsea), Curtis Jones (Liverpool), Kobbie Mainoo (Manchester United), Declan Rice (Arsenal), Adam Wharton (Crystal Palace)
Skrzydłowi i napastnicy: Jarrod Bowen (West Ham United), Eberechi Eze (Crystal Palace), Phil Foden (Manchester City), Anthony Gordon (Newcastle United), Jack Grealish (Manchester City), Harry Kane (Bayern Munich), James Maddison (Tottenham Hotspur), Cole Palmer (Chelsea), Bukayo Saka (Arsenal), Ivan Toney (Brentford), Ollie Watkins (Aston Villa)
Trener: Gareth Southgate

Kadra reprezentacji Włoch na mistrzostwa Europy 2024:

Bramkarze: Gianluigi Donnarumma (PSG), Alex Meret (Napoli), Guglielmo Vicario (Tottenham)
Obrońcy: Alessandro Bastoni (Inter), Raoul Bellanova (Torino), Alessandro Buongiorno (Torino), Riccardo Calafiori (Bologna), Andrea Cambiaso (Juventus), Matteo Darmian (Inter), Giovanni Di Lorenzo (Napoli), Federico Dimarco (Inter), Federico Gatti (Juventus), Gianluca Mancini (Roma)
Pomocnicy: Nicolo Barella (Inter), Bryan Cristante (Roma), Nicolo Fagioli (Juventus), Michael Folorunsho (Hellas Verona), Davide Frattesi (Inter), Jorginho (Arsenal), Lorenzo Pellegrini (Roma)
Napastnicy: Federico Chiesa (Juventus), Stephan El Shaarawy (Roma), Giacomo Raspadori (Napoli), Mateo Retegui (Genoa), Gianluca Scamacca (Atalanta), Mattia Zaccagni (Lazio)
Trener: Luciano Spalletti

Kadra reprezentacji Turcji na mistrzostwa Europy 2024:

Bramkarze: Mert Gunok (Besiktas), Ugurcan Cakir (Trabzonspor), Altay Bayindir (Manchester United)
Obrońcy: Zeki Celik (AS Roma), Merih Demiral (Al-Ahli), Mert Muldur (Fenerbahce), Ferdi Kadioglu (Fenerbahce), Abduelkerim Bardakci (Galatasaray), Samet Akaydin (Panathinaikos), Ahmetcan Kaplan (Ajax)
Pomocnicy: Hakan Calhanoglu (Inter Mediolan), Kaan Ayhan (Galatasaray), Okay Yokuslu (West Bromwich Albion), Orkan Kokcu (Benfica), Salih Oezcan (Borussia Dortmund), Ismail Yuksek (Fenerbahce), Arda Gueler (Real Madryt)
Napastnicy: Cenk Tosun (Besiktas), Yusuf Yazici (Lille), Irfan Kahveci (Fenerbahce), Kerem Aktuerkoglu (Galatasaray), Baris Alper Yilmaz (Galatasaray), Yunus Akguen (Leicester City), Kenan Yildiz (Juventus), Semih Kilicsoy (Besiktas)
Trener: Vincenzo Montella

Kadra reprezentacji Chorwacji na mistrzostwa Europy 2024:

Bramkarze: Dominik Livaković (Fenerbahče), Ivica Ivušić (Pafos), Nediljko Labrović ( HNK Rijeka).
Obrońcy: Domagoj Vida (AEK), Josip Juranović (Union Berlin), Joško Gvardiol (Manchester City), Borna Sosa (Ajax), Josip Stanišić (Bayer Leverkusen/Bayern Monachium), Josip Šutalo (Ajax), Martin Erlić (Sassuolo), Marin Pongračić (Lecce).
Pomocnicy: Luka Modrić (Real Madryt), Mateo Kovačić (Manchester City), Marcelo Brozović (Al-Nassr), Mario Pašalić (Atalanta), Nikola Vlašić (Torino), Lovro Majer (Wolfsburg), Luka Ivanušec (Feyenoord), Luka Sučić (RB Salzburg), Martin Baturina (Dinamo Zagrzeb).
Napastnicy: Ivan Perišić (Hajduk Split), Andrej Kramarić (Hoffenheim), Bruno Petković (Dinamo Zagrzeb), Marko Pjaca (HNK Rijeka), Ante Budimir (Osasuna), Marco Pašalić ( HNK Rijeka).
Trener: Zlatko Dalić

 Kadra reprezentacji Albanii na mistrzostwa Europy 2024:

Bramkarze: Etrit Barisha (Empoli), Thomas Strakosha (Brentford), Elhan Kastrati (Cittadella);
Obrońcy: Elseid Hysaj (Lazio), Berat Djimsiti (Atalanta), Adrian Ismajli (Empoli), Arlind Arjeti (CFR Cluj-Napoca), Marash Kumbulla (Sassuolo), Enea Mihaj (Famalicao), Naser Aliji (Voluntari), Ivan Balliu (Rayo Vallecano), Mario Mitaj (Lokomotiw Moskwa);
Pomocnicy: Amir Abrashi (Grasshoppers), Ylber Ramadani (Lecce), Klaus Gjasula (SV Darmstadt 98), Qazim Laci (Sparta Praga), Nedim Bajrami (Sassuolo), Kristjan Asllani (Inter), Ernest Muci (Besiktas), Medon Berisha (Lecce);
Napastnicy: Rey Manaj (Sivasspor), Armando Broja (Fulham), Taulant Seferi (Baniyas), Jasir Asani (Gwangju), Mirlind Daku (Rubin Kazań), Arber Hoxha (Dinamo Zagrzeb).
Trener: Berat Djimsiti

Kadra reprezentacji Czech na mistrzostwa Europy 2024:

Bramkarze: Jindrich Stanek (Slavia Praga), Matej Kovar (Bayer Leverkusen), Vitezslav Jaros (Sturm Graz)
Obrońcy: Vladimir Coufal (West Ham United), Tomas Holes (Slavia Praga), David Zima (Slavia Praga), Ladislav Krejci), David Doudera (Slavia Praga), David Jurasek (Hoffenheim), Martin Vitik (Sparta Praga), Robin Hranac (Viktoria Pilzno), Tomas Vlcek (Slavia Praga)
Pomocnicy: Tomas Soucek (West Ham United), Antonin Barak (Fiorentina), Lukas Provod (Slavia Praga), Vaclav Cerny (VfL Wolfsburg), Ondrej Lingr (Feyenoord), Pavel Sulc (Viktoria Pilzno), Matej Jurasek (Slavia Praga), Lukas Cerv (Viktoria Pilzno)
Napastnicy: Patrik Schick (Bayer Leverkusen), Adam Hlozek (Bayer Leverkusen), Jan Kuchta (Sparta Praga), Mojmir Chytil (Slavia Praga), Tomas Chory (Viktoria Pilzno)
Trener: Ivan Hašek

Kadra reprezentacji Belgii na mistrzostwa Europy 2024:

Bramkarze: Koen Casteels (VfL Wolfsburg), Matz Sels (Nottingham Forest), Thomas Kaminski (Luton Town)
Obrońcy: Jan Vertonghen (Anderlecht), Axel Witsel (Atletico Madryt), Thomas Meunier (Trabzonspor), Timothy Castagne (Fulham), Arthur Theate (Stade Rennais), Wout Faes (Leicester City), Zeno Debast (Anderlecht), Maxim De Cuyper (Club Brugge)
Pomocnicy: Kevin De Bruyne (Manchester City), Yannick Carrasco (Al-Shabab), Youri Tielemans (Aston Villa), Orel Mangala (Lyon), Amadou Onana (Everton), Aster Vranckx (VfL Wolfsburg), Arthur Vermeeren (Atletico Madryt)
Napastnicy: Romelu Lukaku (AS Roma), Leandro Trossard (Arsenal), Jeremy Doku (Manchester City), Lois Openda (RB Lipsk), Charles De Ketelaere (Atalanta), Dodi Lukebakio (Sevilla), Johan Bakayoko (PSV)
Trener: Domenico Tedesco

Kadra reprezentacji Austrii na mistrzostwa Europy 2024:

Bramkarze: Niklas Hedl (Rapid Wiedeń), Tobias Lawal (LASK Linz), Heinz Lindner (Union Saint-Gilloise), Patrick Pentz (Broendby IF).
Obrońcy: Flavius Daniliuc (FC Salzburg), Kevin Danso (Lens), Stefan Lainer, Maximilian Woeber (obaj Borussia Moenchengladbach), Philipp Lienhart (SC Freiburg), Phillipp Mwene (FSV Mainz), Stefan Posch (Bologna), Leopold Querfeld (Rapid Wiedeń), Gernot Trauner (Feyenoord Rotterdam).
Pomocnicy: Thierno Ballo (Wolfsberger AC), Christoph Baumgartner, Nicolas Seiwald (obaj RB Lipsk), Florian Grillitsch (Hoffenheim), Marco Gruell, Matthias Seidl (obaj Rapid Wiedeń), Florian Kainz (FC Koeln), Konrad Laimer (Bayern Monachium), Alexander Prass (Sturm Graz), Marcel Sabitzer (Borussia Dortmund), Romano Schmid (Werder Brema), Patrick Wimmer (VfL Wolfsburg).
Napastnicy: Marko Arnautovic (Inter Mediolan), Maximilian Entrup (TSV Hartberg), Michael Gregoritsch (SC Freiburg), Andreas Weimann (West Bromwich Albion).
Trener: Ralf Rangnick

Kadra reprezentacji Serbii na mistrzostwa Europy 2024:

Bramkarze: Predrag Rajković (Mallorca), Vanja Milinković-Savić (Torino), Djordje Petrović (Chelsea)
Obrońcy: Nemanja Gudelj (Sevilla), Nikola Milenković (Fiorentina), Strahinja Pavlović (RB Salzburg), Filip Mladenović (Panathinaikos), Milos Veljković (Werder Brema), Uros Spajić (Crvena zvezda), Srdan Babić (Spartak Moskwa), Nemanja Stojić (TSC)
Pomocnicy: Dusan Tadić (Fenerbahce), Filip Kostić (Juventus), Sergej Milinković-Savić (Al Hilal), Nemanja Maksimović (Getafe), Sasa Lukić (Fulham), Andrija Zivković (PAOK), Mijat Gacinović (AEK Ateny), Ivan Ilić (Torino), Srdan Mijailović (Crvena zvezda), Lazar Samardzić (Udinese), Veljko Birmancević (Sparta Praga)
Napastnicy: Aleksandar Mitrović (Al Hilal), Luka Jović (AC Milan), Dusan Vlahović (Juventus), Petar Ratkov (RB Salzburg)
Trener: Dragan Stojković

Kadra reprezentacji Danii na mistrzostwa Europy 2024:

Bramkarze: Kasper Schmeichel (Anderlecht), Mads Hermansen (Leicester City), Frederik Roennow (Union Berlin)
Obrońcy: Joachim Andersen (Crystal Palace), Jannik Vestergaard (Leicester City), Simon Kjaer (AC Milan), Joakim Maehle (VfL Wolfsburg), Andreas Christensen (FC Barcelona), Rasmus Kristensen (AS Roma), Victor Kristiansen (Bologna), Alexander Bah (Benfica), Victor Nelsson (Galatasaray)
Pomocnicy: Mathias Jensen (Brentford), Thomas Delaney (Anderlecht), Christian Eriksen (Manchester United), Andreas Skov Olsen (Club Brugge), Mikkel Damsgaard (Brentford), Christian Noergaard (Brentford), Pierre-Emile Hoejbjerg (Tottenham Hotspur), Morten Hjulmand (Sporting CP)
Napastnicy: Rasmus Hoejlund (Manchester United), Kasper Dolberg (Anderlecht), Jonas Wind (VfL Wolfsburg), Yussuf Poulsen (RB Lipsk), Jacob Bruun Larsen (Burnley), Anders Dreyer (Anderlecht)
Trener: Kasper Hjulmand

Kadra reprezentacji Słowenii na mistrzostwa Europy 2024:

Bramkarze: Jan Oblak (Atletico Madryt), Vid Belec (APOEL Nikozja), Igor Vekić (Vejle BK), Matevż Vidovsek (Olimpija Ljubljana);
Obrońcy: Petar Stojanović (Sampdoria), Jaka Bijol (Udinese), Miha Blażić (Lech Poznań), Jure Balkovec (Alanyaspor), Żan Karnicnik (NK Celje), David Brekalo (Orlando City), Erik Janża (Górnik Zabrze), Vanja Drkusić (Soczi), Żan Zaletel (Viborg FF);
Pomocnicy: Timi Max Elsnik (Olimpija Ljubljana), Jasmin Kurtić (Sudtirol), Benjamin Verbić (Panathinaikos), Miha Zajc (Fenerbahce), Sandi Lovrić (Udinese), Adam Gnezda-Cerin (Panathinaikos), Jon Gorenc Stanković (Sturm Graz), Tomi Horvat (SK Sturm Graz), Adrian Zeljković (FC Spartak Trnava), Nino Żugelj (Bodo/Glimt);
Napastnicy: Josip Ilicić (NK Maribor), Andraż Sporar (Panathinaikos), Benjamin Sesko (RB Leipzig), Luka Zahović (Pogoń Szczecin), Żan Celar (FC Lugano), Jan Mlakar (Pisa), Żan Viptonik (Bordeaux).
Trener: Matjaż Kek

Kadra reprezentacji Rumunii na mistrzostwa Europy 2024:

Bramkarze: Koen Casteels (VFL Wolfsburg), Thomas Kaminski (Luton Town), Matz Sels (Nottingham Forest);
Obrońcy: Timothy Castagne (Fulham), Maxim De Cuyper (Club Brugge), Zeno Debast (Anderlecht), Wout Faes (Leicester City), Thomas Meunier (Trabzonspor), Jan Vertonghen (Anderlecht), Arthur Theate (Stade Rennes), Axel Witsel (Atletico Madryt);
Pomocnicy: Yannick Carrasco (Al Shabab), Kevin De Bruyne (Manchester City), Orel Mangala (Olympique Lyon), Amadou Onana (Everton), Youri Tielemans (Aston Villa), Arthur Vermeeren (Atletico Madryt), Aster Vranckx (VFL Wolfsburg);
Napastnicy: Johan Bakayoko(PSV Eindhoven), Charles De Ketelaere (Atalanta Bergamo), Jeremy Doku (Manchester City), Romelu Lukaku (AS Roma), Dodi Lukebakio (Sevilla), Lois Openda (RB Lipsk), Leonardo Trossard (Arsenal Londyn)
Trener: Domenico Tedesco

Kadra reprezentacji Portugalii na mistrzostwa Europy 2024:

Bramkarze: Diogo Costa (FC Porto), Jose Sa (Wolverhampton, Anglia), Rui Patricio (AS Roma, Włochy);
Obrońcy: Antonio Silva (Benfika), Diogo Dalot (Manchester United, Anglia), Goncalo Inacio (Sporting CP), Joao Cancelo (FC Barcelona, Hiszpania), Nelson Semedo (Wolverhampton, Anglia), Nuno Mendes (PSG, Francja), Pepe (FC Porto), Ruben Dias (Manchester City, Anglia);
Pomocnicy: Danilo (PSG, Francja), Bruno Fernandes (Manchester United, Anglia), Joao Neves (Benfika), Joao Palhinha (FC Fulham, Anglia), Otavio (Al-Nassr, Arabia Saudyjska), Ruben Neves (Al, Hilal, Arabia Saudyjska), Vitinha (PSG, Francja), Bernardo Silva (Manchester City, Anglia);
Napastnicy: Cristiano Ronaldo (Al-Nassr, Arabia Saudyjska), Diogo Jota (Liverpool, Anglia), Francisco, Conceicao (FC Porto), Goncalo Ramos (PSG, Francja), Joao Felix (FC Barcelona, Hiszpania), Pedro Neto (Wolverhampton, Anglia), Rafael Leao (AC Milan, Włochy); 
Trener: Roberto Martinez

Kadra reprezentacji Słowacji na mistrzostwa Europy 2024:

Bramkarze: Martin Dubravka (Newcastle United), Marek Rodak (Fulham), Henrich Ravas (New England Revolution)
Obrońcy: Peter Pekarik (Hertha BSC), Milan Skriniar (PSG), Norbert Gyomber (Salernitana), David Hancko (Feyenoord), Denis Vavro (FC Kopenhaga), Vernon De Marco (Hatta), Adam Obert (Cagliari), Sebastian Kosa (Spartak Trnawa)
Pomocnicy: Juraj Kucka (Slovan Bratysława), Ondrej Duda (Hellas Werona), Patrik Hrosovsky (Genk), Stanislav Lobotka (Napoli), Matus Bero (VfL Bochum), Laszlo Benes (Hamburger SV), Tomas Rigo (Banik Ostrava)
Napastnicy: Robert Bozenik (Boavista), Lukas Haraslin (Sparta Praga), Tomas Suslov (Hellas Werona), Ivan Schranz (Slavia Praga), David Strelec (Slovan Bratysława), David Duris (Ascoli), Lubomir Tupta (Slovan Liberec), Leo Sauer (Feyenoord)
Trener: Francesco Calzona

Kadra reprezentacji Ukrainy na mistrzostwa Europy 2024:

Bramkarze: Heorhij Buszczan (Dynamo Kijów), Anatolij Trubin (Benfica), Andrij Łunin (Real Madryt)
Obrońcy: Juchym Konopla (Szachtar Donieck), Bohdan Mychajliczenko (Polissia Żytomierz), Maksym Tałowierow (LASK), Illa Zabarnyj (Bournemouth), Witalij Mykołenko (Everton), Walerij Bondar (Szachtar Donieck), Mykoła Matwijenko (Szachtar Donieck), Ołeksandr Tymczyk (Dynamo Kijów), Ołeksandr Swatok (Dnipro-1)
Pomocnicy: Serhij Sydorczuk (Westerlo), Taras Stepanenko (Szachtar Donieck), Rusłan Malinowski (Genoa), Mychajło Mudryk (Chelsea), Wołodymyr Brażko (Dynamo Kijów), Wiktor Cyhankow (Girona), Ołeksandr Zinczenko (Arsenal), Mykoła Szaparenko (Dynamo Kijów), Heorhij Sudakow (Szachtar Donieck)
Napastnicy: Andrij Jarmołenko (Dynamo Kijów), Roman Jaremczuk (Valencia), Artem Dowbyk (Girona), Ołeksandr Zubkow (Szachtar Donieck), Władysław Wanat (Dynamo Kijów)
Trener: Sergiy Rebrov

Kadra reprezentacji Gruzji na mistrzostwa Europy 2024:

Bramkarze: Giorgi Mamardaszwili (Valencia), Giorgi Loria (Dinamo Tbilisi), Luka Gugeszaszwili (Karabach)
Obrońcy: Solomon Kwerkwelia (Al-Okhdood), Giorgi Gwelesiani (Persepolis), Guram Kaszia (Slovan Bratysława), Dżemal Tabidze (Panetolikos), Lasza Dwali (APOEL), Luka Lochoszwili (Cremonese), Otar Kakabadze (Cravocia), Giorgi Goczoleiszwili (Szachtar Donieck)
Pomocnicy: Giorgi Czakwetadze (Watford), Anri Mechabiszwili (Universitatea Craiova), Gabriel Sigua (FC Basel), Otar Kiteiszwili (Sturm Graz), Nika Kwekweskiri (Lech Poznań), Giorgi Koczoraszwili (Levante), Sandro Altunaszwili (Wolfsberger AC), Lewan Szengelia (Panetolikos), Giorgi Citaiszwili (Dinamo Batumi), Saba Lobżanidze (Atlanta United), Zuriko Dawitaszwili (Bordeaux)
Napastnicy: Georges Mikautadze (Metz), Budu Ziwziwadze (Karlsruher), Giorgi Kwilitaia (APOEL), Chwicza Kwaracchelia (Napoli)
Trener: Willy Sagnol

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium